Halk TV Canlı Yayın
Uğur Dündar'ın duygu yüklü anları!
Halk Arenası'na konuk olan Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarı Yılmaz Özdil, Vefa Lisesi'yle ilgili açıklamalarda bulunurken duygusal anlar yaşandı. Türkiye'nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar'ın, Özdil'in sözleri karşısında gözleri doldu.

Türkiye’nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar ile Halk Arenası programında duygusal anlar yaşandı. Yılmaz Özdil’in, “Vefa Lisesi’ni diğer liselerden farklı kılan bir özellik var. Mustafa Kemal kitabının ikinci en büyük bağışının buraya yapılmasının en önemli sebebi bu. Bu lise ‘Korkma sönmez bu şafaklarda yüzün al sancak’ diyen Mehmet Akif’i yetiştirmiş. Biz istiyoruz ki Vefa Lisesi bize yeni ‘Korkma sönmez bu şafaklarda yüzün al sancak’ diyen Mehmet Akifler yetiştirsin. Uğur Dündarlar yetiştirmesi umuduyla biz Vefa Lisesi’ne ikinci en büyük bağışı yapacağız. Ben bütün Türkiye’nin huzurunda bir gazeteci ve bir yurttaş olarak size çok teşekkür ederim” dedi.

ÖZDİL’İN SÖZLERİ DUYGULANDIRDI 

Bu sözlerin karşısında Usta gazeteci Uğur Dündar, duygusal anlar yaşadı. Gözler dolan Dündar, “Çok isabetli bir karar almışsınız. Vefa Lisesi bu ülkeye, bu Cumhuriyet’e vefalı insanlar yetiştirir. Pırıl pırıl çocuklarımız var ve o okulu yaşatabilmek için kendi yaşamını harcayan vefalılar var. Şu anda benim tüylerim diken diken oluyor. İyi ki Yılmaz Özdil, iyi ki Kırmızı Kedi Kitapevi var” ifadelerini kullandı.