Uğur Dündar, Akşener'in lise yıllarını paylaştı

Uğur Dündar, Akşener'in lise yıllarını paylaştı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; kendisinin lise yıllarına ait fotoğrafını paylaşan ve "Mangal yürekli Cumhuriyet kadını" yorumunu yapan gazeteci Uğur Dündar'a "Cumhuriyetimize sahip çıkacağız, el ele omuz omuza Atatürk'ün o büyük vizyonunu hayata geçireceğiz ve o borcu mutlaka ödeyeceğiz" mesajıyla yanıt verdi.

Uğur Dündar, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in lise dönemindeki arkadaşı ile poz verdiği fotoğrafı sosyal medyadan paylaştı. Akşener ise Dündar'ın paylaşımına kayıtsız kalmadı.

'Mangal yürekli cumhuriyet kadını'

Dündar, söz konusu fotoğrafı "70'li yılların başı... Soldaki genç kız, günümüzün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener. Bursa Kız Öğretmen Lisesi'nde leyli meccani (parasız yatılı) okuyor. Her şeyini Cumhuriyet'e borçlu olduğunu söyleme erdemini gösterdiği için ona 'mangal yürekli Cumhuriyet kadını' diyorum..." notuyla yayınladı.

Uğur Dündar, Akşener'in lise yıllarındaki fotoğrafını paylaştı! İYİ Parti lideri kayıtsız kalmadı

Akşener'den yanıt geldi

Bursa Kız Öğretmen Lisesi'ndeki öğrencilik yıllarına ait fotoğrafını Twitter hesabında paylaşan gazeteci Uğur Dündar'a yanıt veren Akşener ise, "Uğur Bey, beni duygulandırdınız. Çok teşekkür ediyorum… Cumhuriyetimize sahip çıkacağız, el ele omuz omuza Atatürk'ün o büyük vizyonunu hayata geçireceğiz ve o borcu mutlaka ödeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2022-07-24-23-14-28.png