Tutuklu Can Atalay'a arkadaşlarından doğum günü mesajı

Gezi tutuklularından avukat Can Atalay 47 yaşına cezaevinde girdi. Arkadaşları Atalay için bir video mesaj yayınladı.

Gezi Davası tutuklularından avukat Can Atalay’ın arkadaşları doğum gününü kutladı. Arkadaşları, 47 yaşına cezaevinde giren avukat Atalay için “Yıkılan kentlerin, su basan çadırların, sayısı tam açıklanmayan o canların, apar topar kaldırılan enkazların hesabını sorarken birlikte olacağız. Az kaldı” dedi.

Gezi Davası’nda yargılanan ve 18 yıl hapis cezasına çarptırılan avukat Can Atalay’ın arkadaşları doğum gününü kutladı. Arkadaşları, 47 yaşına cezaevinde giren Atalay için şu mesajı yayınladı:

“Sen bizim Can’ımızsın. Biz unutmuyoruz, unutmayız. Doğum gününü unutmayız mesela, sizi bizden ayırdıkları her günü hafızamıza kazıdığımız gibi aklımızda. Her afet, Gezi tutuklularını haklı çıkarırken, dışarıdaki mücadelede gözlerimizin sizi aradığı bu günleri unutmayız. Bu depremi unutmayız, unutturmayız. Yıkılan kentlerin, su basan çadırların, sayısı tam açıklanmayan o canların, apar topar kaldırılan enkazların hesabını sorarken birlikte olacağız. Az kaldı. Baharı özgürce karşılamak dileğiyle hasretle kucaklarız."

Kaynak:ANKA