Türkiye'nin En Büyük Feribotu Hizmete Girdi

Gezi ve incelemeler için Van'da bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla, Türkiye'nin en büyük feribotu törenle Van Gölü'nde hizmete girdi.Van Gölü...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Türkiye'nin En Büyük Feribotu Hizmete Girdi

Gezi ve incelemeler için Van'da bulunan İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla, Türkiye'nin en büyük feribotu törenle Van Gölü'nde hizmete girdi.

Van Gölü Feribot Müdürlüğü tarafından yapımı 4 yılda tamamlanan 136 metre uzunluğunda 24 metre genişliğindeki feribot, 4 bin ton taşıma kapasitesine sahip. 350 yolcu ve 50 vagon taşıyacak feribotun Tatvan-Van arasındaki 4.5 saatlik süreyi 3 saat 15 dakikaya indireceğini belirten Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, makina bölümünün tamamen Türk üretimi olduğunu söyledi. Feribotun denizde adeta demiryolu görevi yaptığını belirten Bakan Yıldırım, Van halkının çok daha iyi hizmetlere layık olduğunu ifade etti. Bir süre dümene geçen Bakan Yıldırım, feribot kaptanından da bilgi aldı.

İçişleri Bakanı Ala ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım daha sonra Ak Partili Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, ardından da Van Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'ni ziyaret ettikten sonra Van'dan ayrıldı.