Tuncay Özkan'ın En Büyük Destekçisi Nazlıcan

Tuncay Özkan'ın En Büyük Destekçisi Nazlıcan
 CHP'den 1'inci Bölge 3'üncü sırada milletvekili adayı Tuncay Özkan'ın seçim çalışmalarında en büyük destekçisi kızı Nazlıcan.Babası Tuncay Özkan 5.5 yıl boyunca cezaevindeyken gördüğü denizden, yüzüne vuran rüzgardan...

 CHP'den 1'inci Bölge 3'üncü sırada milletvekili adayı Tuncay Özkan'ın seçim çalışmalarında en büyük destekçisi kızı Nazlıcan.

Babası Tuncay Özkan 5.5 yıl boyunca cezaevindeyken gördüğü denizden, yüzüne vuran rüzgardan utanan Nazlıcan, şimdi onunla İzmir'de deniz kıyısında ayaklarını sallayarak, meltemin tadını çıkarıyor. İzmirliler, CHP'den 1'inci Bölge 3'üncü sırada milletvekili adayı olan babasına seçim çalışmalarında destek veren Nazlıcan'a, "Sen bizim de kızımızsın" derken, babası da onun için "Nazlıcan beni ikinci kez doğuran mukaddes bir insan" değerlendirmesini yaptı.

Babası Gazeteci Tuncay Özkan, Ergenekon Davası'ndan tutuklanıp cezaevine girdiğinde 15 yaşında olan Nazlıcan, dünyaya meydan okuyan cesaretiyle tanındı. 1994 gün cezaevinde kalan babasına her gün mektup yazan Nazlıcan'ın "Her yemek yediğimde, denizi gördüğümde, yüzüme rüzgar çarptığında öyle zor ki, seni orada bırakıp özgürlüğe dönmek" ifadesiyle duygusallığına, 'Bakan çocukları anne börekleriyle beslenmiş, tamam. Ama ben 15 yaşındayken cebimden şeker çıktı diye niye beni soydunuz Metris Cezaevi?' tweet'i ile isyanına tanık olduk. Altı yıl boyunca babasına en büyük desteği vererek erken büyümek zorunda kalan Nazlıcan, şimdi İzmir'in sokaklarında el ele dolaştığı babası için seçmenden oy istiyor. CHP İzmir 1'inci bölge 3'üncü sıra milletvekili adayı olan babasıyla fotoğraf çektirmek isteyen İzmirliler'in cep telefonlarını alıp fotoğraf çekiyor, doğrudan 'CHP'ye oy verin' demeye çekiniyor, partinin neler yapacağını uzun uzun anlatıyor.

İZMİR'E 6 YIL SONRA İLK KEZ GELİYOR

Babası cezaevindeyken denizi görmekten, rüzgarın yüzüne çarpmasından utanan Nazlıcan, İzmir'de babasıyla denizin kıyısında ayaklarını sallayıp, rüzgarı içine çekerek şunları söyledi:

"İzmir'e 6 yıl sonra ilk kez geliyorum. Babamın içeri alınmasından bir ay önce gelmiştik. O zaman birkaç gün kalmıştım. Şimdi tüm sokaklarına giriyoruz, her yerine gidiyoruz. Onunla dışarda herhangi bir yerde olmak bile çok güzel. Benim için çok duygusal bir seçim süreci oluyor. İzmir'de olmak çok güzel. Ben unutulduğumu düşünmüştüm ama öyle olmadığını gördüm. İnsanlar bana 'sen sadece onun değil bizim de kızımızsın' diyor. Beni çok güzel sarıp sarmaladılar."

'NAZLICAN MUKADDES BİR İNSAN'

Tuncay Özkan da, kızı Nazlıcan'ın 'mukaddes bir insan' olduğunu söyleyerek, duygularını şöyle dile getirdi:

"Nazlıcan benim için sadece bir evlat değil. Ben Anneler Günü'nde hem kendi anneme telefon ettim 'anne ellerinden öperim' diye, hem de Nazlıcan'ı arayıp kutladım. Nazlıcan beni ikinci kez doğuran mukaddes bir insan. Sevdasıyla, bilinciyle öyle biri. Şu sokakta gezerken Nazlıcan ile ilgili duyduğum şeyler bir babanın bu dünyada alabileceği en büyük ödüldür. Benim için Nazlıcan en büyük ödül. Sadece evladım değil, yoldaşım. Onunla gurur duyuyorum. İyi ki var. Allah eksikliğini göstermesin. Allah çocuklarımızın karşısına kötüyü çıkarmasın, kötü iktidarın eline bırakmasın."

ÖZEL SANDIK STRATEJİSİ

CHP İzmir milletvekili adayı Özkan'a göre İzmir'in en büyük sorunu işsizlik. CHP'nin İzmir için tarım, hayvancılık ve denizden 100 milyon dolar kazanacağı proje hazırladığını anlattı. Özkan, İzmir'de AK Parti ve MHP'nin birinci olduğu sandıklarda özel çalışma yaptığını belirterek, şunları söyledi:

"Bize oy veren, bizi tanıyan insanlara saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Bizi ikinci planda görenlerle en az iki kez biraraya geliyoruz. İzmir'in her sokağını iki tur gezdim. MHP ve AKP'ye oy verenlerle buluştum. Balık Hali ve Sebze Hali'ne girdim. Bu iki yer CHP'ye en az oy çıkan yerler. İddia ediyorum, biz 1'inci parti çıkacağız. İnsanlar, başkanlık sistemini reddediyorlar. Cumhuriyete bağlılıklarını ifade ediyorlar. İktidarın yolsuzlukları, hırsızlıklarını vicdanları ve akılları kabul etmiyor. AK Parti'ye oy veren yurttaşlarımıza sesleniyorum. Hepimiz bu bağın üzümüyüz. Birimiz daha tatlı birimiz daha ekşi ama aynı bağım üzümüyüz. Önemli olan bağın zarar görmemesi."