Trump: Koronavirüs aşısı ABD seçimlerine yakın bir zamanda bulunabilir

Trump: Koronavirüs aşısı ABD seçimlerine yakın bir zamanda bulunabilir
ABD Başkanı Trump, koronavirüs aşısının 3 Kasım ABD seçimlerine yakın bir zamanda bulunmasının mümkün olduğunu açıkladı.

Katıldığı radyo programında soruları cevaplayan ABD Başkanı Donald Trump, çalışmaları devam eden koronavirüs aşısıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Reuters'ın son dakika olarak servis ettiği haberinde, ABD Başkanı Trump, koronavirüs aşısının 3 Kasım ABD seçimlerine yakın bir zamanda bulunmasının mümkün olduğunu açıkladı.

Program sunucusu Geraldo Rivera'nın '3 Kasım'dan önce çıkması mümkün mü?' sorusuna "Bunun mümkün olduğunu düşünüyorum. Aşağı yukarı o tarihlerde hazır olur." şeklinde cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Trump, Amerikalıların virüse karşı gardını indirmemesi gerektiğine dikkati çekerek, "Amerika çok yakında aşıyı geliştirecek ve bu korkunç virüsü yenecek." demişti.

Trump, ABD'nin sınırlarının dışındaki ülkelerde de virüs konusunda ciddi sıkıntılar yaşandığını vurgulayarak "Tüm dünya bu Çin virüsünden dolayı acı çekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler :