TOKİ İstanbul kurası ne zaman? İlk Evim projesi kura çekimi tarihi belli oldu! Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla

TOKİ İstanbul kurası ne zaman? İlk Evim projesi kura çekimi tarihi belli oldu! Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla
TOKİ kuraları vatandaşlarca heyecanla bekleniyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman? sorusunu yanıtladı. İstanbul TOKİ kurası ne zaman? İlk Evim projesi kura çekimi tarihi belli oldu. Başakşehir, Esenler, Tuzla kura çekimi ne zaman?

TOKİ İstanbul sosyal konut kuraları için tarih araştırmaları sürmeye devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum müjdeli haberi verdi. Bakan Kurum, İstanbul'da bulunan Başakşehir, Arnavutköy, Esenler, Çatalca, Tuzla ve Silivri ilçelerinde gerçekleştirilecek olan 50 bin konut kura çekimi için tarihleri açıkladı. Peki, TOKİ İstanbul kura çekimi ne zaman?

İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMLERİ NE ZAMAN?

“İlk Evim” projesinde kura çekimleri İstanbul’da 16 Mart-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak. İstanbul’da inşa edilecek 50 bin sosyal konutun kura çekimleri Tuzla’da başlayacak. Kura çekimleri 16-29 Mart tarihleri arasında 20 bin 920 hak sahibi için Tuzla Belediyesi’nde gerçekleştirilecek.

Çatalca için 540 ve Selimpaşa için 200 hak sahibi için 30 Mart’ta noter huzurunda gerçekleştirilecek kura çekimi Silivri Alibey Spor Salonu’nda yapılacak.

Arnavutköy, Başakşehir, Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak sosyal konutun kuraları da 1-19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda noter huzurunda çekilecek.

Etiketler :