Tacize Uğrayan Genç Kızı Kurtaran Köpeği Vurdu!

İstanbul Çekmeköy’de genç kızları tacizden kurtaran Bobi, bir bekçi tarafından üzerine koştuğu gerekçesiyle silahla vuruldu.Görevli bekçi hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet suçundan işlem başlatıldı, köpek ise tedavi altına alındı.

Seda Nur Koca, kız kardeşiyle evinde beslediği köpeklerini sokakta dolaştırmaya çıktı. İddiaya göre Koca ve kız kardeşi yolda yürüdüğü sırada alkollü bir kişinin sözlü tacizine uğradı. Şüpheli, önce genç kızların köpeklerine saldırmak istedi ardından üzerlerine yürüdü ve elindeki kalasla saldırmaya çalıştı. Yaşanan arbede sırasında, genç kızları yanındaki Bobi isimli sokak köpeği, şüphelinin montunu ve pantolonunu çekiştirerek korumaya çalıştı.

Şüpheli, genç kızların önünde pantolonunu indirip, köpek tarafından ısırıldığını iddia etti. Şüpheli olay yerinden kaçmaya çalışırken, genç kızların yardım çağrısına mahalle sakinleri koştu. İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi.

KÖPEĞE ATEŞ ETTİ

Seda Nur Koca şikayetçi olmak üzere polis merkezine gittikten sonra bölgeye gelen mahalle bekçilerinden biri sokak köpeğine üzerine geldiği gerekçesiyle silahla ateş etti. Kanlar içinde can çekişen köpek, bir mahalle sakini tarafından veterinere götürüldü. Sokak köpeğinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Genç kızlara saldıran şüpheli ise gözaltına alındı. Şüphelinin elindeki kalasla genç kızların üzerine yürüdüğü anlarla, köpeğin şüphelinin montunu çekiştirmesi ve ardından yaşanan kovalamaca cep telefonu kamerasına kaydedildi.

istanbul-cekmekoyde-tacizden-kurtaran-29129-3.jpg

BOBİ'Yİ VURAN BEKÇİ İÇİN İŞLEM BAŞLATILDI

Alemdağ Polis Merkezinde bulunan Seda Nur Koca'nın, köpeğin vurulmasının ardından kardeşiyle telefonda konuşurken bekçiler hakkında hakaret içerikli kelimeler kullandığı ve bu konuşmanın ekipler tarafından tutanak altına alındığı da öğrenildi. Görevli bekçi hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanununa muhalefet suçundan işlem başlatılırken Seda Nur Koca hakkında ise, görevli memura hakaretten işlem yapıldı.