Süleyman Demirel'in manevi oğlu coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ve Nazmiye Demirel’in yanında büyüyen Nazmiye Demirel’in kardeşi Ali Çetin Şener coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Demirel çifti Şener’i manevi oğulları olarak görüyordu.

Yayınlanma:
Güncelleme: 24 Nisan 2020 18:00
Süleyman Demirel'in manevi oğlu coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Çetin’in haberini Doğru Yol Partili siyasetçi Muhsin Alnıaçık duyurdu. Alnıaçık sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: 

Hiç çocukları olmadığı için 8 yaşından itibaren Demirel çiftinin evinde, onların çocukları gibi büyüyen, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite yani çocukluk ve gençlik yıllarını Güniz Sokak’ta geçiren, evlendiğinde bile Demirellerin ondan ayrı bir lokma yemeğin bile boğazlarından geçmediği için evine yemek gönderdikleri, Demirel’in, hesap kitap konularını teslim edecek kadar güvendiği kayınbirader Ali Çetin Şener tam da Demirellerin torun yerine koyup sevdikleri ikizlerin düğün hazırlıkları sırasında korona illetinden kurtulamayarak hayata veda etti.

İslamköy'de defnedildi

Şener’in cenazesi, eski Cumhurbaşkanı Demirel'in de anıt mezarının bulunduğu, memleketi İslamköy'de toprağa verildi. Cenazeye sadece birinci derece yakınları katıldı.

Çocuğunun düğün hazırlıklarını yaparken 2 hafta önce coronavirüse yakalanan Şener’in son günlerde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldığı, ancak kurtarılamadığı belirtildi.