'Soylu ve Koca arasında ciddi bir tartışma yaşandı' iddiası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında cumartesi günü ciddi bir tartışma yaşandığını öne sürdü.

Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Nisan 2020 08:47
'Soylu ve Koca arasında ciddi bir tartışma yaşandı' iddiası

Hürriyet gazetesi yazarı Hande Fırat, bugünkü yazısında Süleyman Soylu ile Fahrettin Koca arasında tartışma çıktığını öne sürdü.

Fırat, "10 Nisan günü 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta gece saat 24.00’ten sonra sokağa çıkma yasağının açıklanması karmaşa yaratmış, özellikle açıklamanın yöntemi, açıklamayla genelge arasındaki saat farkı tartışma yaratmıştı. Edindiğim bilgiye göre, cumartesi günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca arasında telefonda ciddi bir tartışma oldu" iddiasında bulundu.

Fırat, "Pazar sabahı kendisine çok yakın bazı isimlerle istifa kararını paylaştı. Bir kaynağım, 'Oflu ve fevri bir damarı var. Ancak birkaç gündür bir anlamda travma yaşıyordu, kendisini suçluyor, yalnız bırakıldığını düşünüyordu' dedi. Pazar günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aradı ve istifa düşüncesini iletti. Erdoğan, 'İşine bak' diyerek konuyu kapatmak istedi. Soylu sosyal medyaya istifa açıklamasını koyunca ortalık karıştı" dedi.