Sokağa çıkma yasağı hangi illerde devam edecek?

Sokağa çıkma yasağı hangi illerde devam edecek?
"Hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulaması devam edecek mi?" sorusu en çok merak edilen konu olurken, koronavirüs ile mücadelede 4 şehirde yasağın devam etmesi bekleniyor.

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il başkanları ile telekonferans yaptı.Toplantıda koronavirüs salgınıyla mücadelede gelinen nokta ve ilerleyen süreçle ilgili istişareler yapıldı.Erdoğan, belediye başkanlarından pandemi ile mücadelede yapılan yardımlar ve vaka sayılarıyla ilgili bilgi aldı.

Seyahat uyarısı

Buna göre Zonguldak, Sakarya, Kocaeli gibi illerde vaka sayısı azalırken, İstanbul’da dalgalanmanın devam ettiği değerlendirildi. Kars, Giresun, Antalya gibi birçok ilde ise uzun süredir vaka görülmediği bilgisi paylaşıldı. Toplantıda il başkanları, “İstanbul’da seyahat yasağı kalkarsa, nüfusumuz 2-3 katına çıkar” diyerek, İstanbul’da seyahat yasağının en son kalkmasını istediler.

Sokağa çıkma yasağı uzatılacak mı?

Öte yandan toplantıda vatandaşların en çok merak ettiği "Sokağa çıkma yasağı devam edecek mi?" sorusu da tartışıldı.Toplantıda vaka sayısının düştüğü bazı illerdeki yasakların kaldırılması; İstanbul, Ankara, İzmir ve Gaziantep gibi vaka sayısının ve riskin yüksek olduğu şehirlerde ise hafta sonu sokağa çıkma yasağının bir süre daha devam etmesi kararının alınması öngörülüyor. 

Etiketler :