Halk TV Canlı Yayın
Skandal açıklama! "Hafif otistiğe karşı değiliz"
Aksaray'da yaşanan otizmli çocuklar olayında velilerin suçladıkları muhtardan skandal bir açıklama geldi. Muhtar konuşmasında " Hafif otistiğe karşı değiliz " ifadesini kullandı.

Muhtar Şükrü Genç ,BBC Türkçe’nin haberine göre; ‘Vatandaşı galeyana getirdiğimi kabul etmiyorum’ diyerek mahallede bir süredir yaşanan gerginliği şöyle anlattı:

“Biz orada hiçbir özürlüye, hafif otistiğe karşı değiliz. Ama okula yakınlarda 17 tane ağır otizmli öğrenci geldi. Bu sebeple durum değişti. Velisinin hep yanında olması gerekiyor. Sınıfları ayırdık ama teneffüste mecburen birbirlerini görüyorlar. Ağır otizmli olanların yaşları 14-16. Bu durum rahatsızlık yaratıyor.”

Veli Nurcan Kara ise okula yakın zamanda gelen ağır otizmli çocuk sayısının dört olduğunu ifade etti.

‘VATANDAŞ BANA ÇOK BASKI YAPIYOR’

Muhtar Genç, velilerin her gün kendisini arayarak okuldaki otizmli çocuklardan şikayetçi olduklarını iddia etti:

“Vatandaş bana çok baskı yapıyor, sürekli şikâyet ediyorlar. Ben de geçen hafta bu işi Vali beyle görüştüm. Vali bey, ‘Bir ay sabredin muhtarım’ dedi. Biz de tamam dedik, velilere bir ay beklemelerini söyledim. İl Milli Eğitim Müdürü ise 8-9 ay sürecek diyerek işi karıştırıyor.Valilik başka bir okula taşınacaklarını söyledi ama vatandaş inanmıyor. Çünkü bundan 3-4 sene önce yine gidilip şikâyet edilmiş, MEB bu okuldan onları alacağız demiş ama almamışlar”.