Siyasi kulisler bununla çalkalanıyor! Cumhur İttifakı ek süre isteyebilir

Siyasi partilerin aday listelerini en geç 19 Şubat Salı günü seçim kurullarına bildirmesi gerekiyor. Siyasi kulislerde, adaylarını tekrar gözden geçireceği açıklanan Cumhur İttifakı’nın, YSK’dan ek süre talep edebileceği konuşuluyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Siyasi kulisler bununla çalkalanıyor! Cumhur İttifakı ek süre isteyebilir

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Cumhur İttifakı’nın adaylarını yeniden gözden geçireceğini açıklaması üzerine gözler bir kez daha YSK’ya (Yüksek Seçim Kurulu) çevrildi. YSK’dan yapılan ve Resmi Gazetede yayımlanan karara göre; 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlere katılacak siyasi partiler, aday listelerini 19 Şubat Salı günü saat 17.00'ye kadar seçim kurullarına bildirecek.

Ancak siyasi kulislerden gelen haberlere göre, MHP’den Sadir Durmaz ve AKP’den Mehmet Özhaseki’nin aday belirleme çalışmalarında biraz daha zamana ihtiyaç duyduğu ve 19 Şubat 2019 olan liste teslim tarihini, bir hafta daha ileriye atmayı talep edebilecekleri konuşuluyor.

Öte yandan, Çanakkale, Edirne, Bilecik, Bolu, Yalova, Burdur gibi bazı illerde ittifakın yeniden aday belirleyebileceği üzerinde duruluyor.