Sınırda Sessizlik Devam Ediyor!

Akçakale Sınır Kapısı'nın karşısındaki Telebyad kenti ve Telebyad Sınır Kapısı, YPG ve ÖSO güçlerinin eline geçti.ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nin karşısında bulunan ve geçen pazartesi günü denetimin IŞİD militanlarından...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Sınırda Sessizlik Devam Ediyor!

Akçakale Sınır Kapısı'nın karşısındaki Telebyad kenti ve Telebyad Sınır Kapısı, YPG ve ÖSO güçlerinin eline geçti.

ŞANLIURFA'nın Akçakale İlçesi'nin karşısında bulunan ve geçen pazartesi günü denetimin IŞİD militanlarından YPG ve ÖSO güçlerine geçtiği Suriye'nin Telebyad kentinde ve sınır hattında sessizlik devam ediyor.

Akçakale Sınır Kapısı'nın karşısındaki Telebyad kenti ve Telebyad Sınır Kapısı, geçen pazartesi günü YPG ve ÖSO güçlerinin eline geçti. Bu gelişmenin ardından çatışma endişesi ve bombardımandan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler ülkelerine geri dönmeye başladı. Ancak, bir gün ülkelerine dönebilen Suriyelilere daha sonra Telebyad'da ilçeden püskürtülen IŞİD militanlarının bombalı tuzaklarının temizlenmesi için geçici olarak dönmelerine izin verilmeyeceği iletildi.

YPG ve ÖSO güçlerinin kontrolündeki Telebyad'da ve güvenlik önlemlerinin üst seviyede tutulduğu sınır hattında sessizlik devam ederken, evlerine dönmek isteyen Suriyelilerin yarından itibaren geçişlerine izin verileceği bildirildi.