Şehit Olmasaydı İki Ay Sonra Düğünü Yapacaktı...

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda ağır yaralanan polis memuru Tayfun Yüce, tedavi gördüğü GATA'da şehit düştü.İdil’de 1 Şubat günü PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri bombanın zırhlı...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Şehit Olmasaydı İki Ay Sonra Düğünü Yapacaktı...

Şırnak'ta PKK'lı teröristlerce düzenlenen hain saldırıda ağır yaralanan polis memuru Tayfun Yüce, tedavi gördüğü GATA'da şehit düştü.

İdil’de 1 Şubat günü PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri bombanın zırhlı ekip aracının geçişi sırasında patlatılması sonucu ağır yaralanan polis memuru 25 yaşındaki Tayfun Yüce, GATA’da şehit oldu. Nişanlı olan ve iki ay sonrada yapılacak düğün için de hazırlık yapan şehidin Adana’nın Ceyhan İlçesi’ndeki baba ocağına ateş düştü.

Emek Mahallesi’nde oturan aileye acı haberi gece yarısı şehidin amcası Nazım Yüce verdi. 4 çocuk sahibi baba Tahir ile anne Elif acı haberle yıkıldı. Haberi duyan komşuları ve yakınları eve akın etti. Bir süre sonra emniyet yetkilileri de sağlık ekipleriyle eve gelerek aileye başsağlığı diledi. Türk bayraklarıyla donatılan şehidin baba evine taziye çadırı kuruldu.

NİSAN’DA DÜĞÜNÜ VARDI

Şehit Tayfun Yüce’nin 4 yıllık polis memuru olduğu ve ilk görev yeri olan Kahramanmaraş’tan geçen sene Şırnak’ın İdil İlçesi’ne atandığı belirtildi.

FOTO: DHA / Şehit polis Tayfun Yüce’den geriye bu mutlu fotoğraflar kaldı.

Şehidin ayrıca bir yıl önce Ceyhan Belediyesi’nin etüt merkezinde görev yapan öğretmen Nurşin Güven ile nişanlandığı ve nisan ayında da evlenecekleri öğrenildi.