Randevu alamayan hasta hayatını kaybetti

Randevu alamayan hasta hayatını kaybetti
Sağlıkta kriz çığ gibi büyürken son kurbanı Çorum'da yaşayan Mehmet Fatih Uysal oldu. Uysal, 15 gün boyunca hastaneden randevu alamadı. 15 günlük mücadelenin ardından randevu alabilen ve cuma günü hastaneye yatırılan Uysal'ın bu süre boyunca hastalığı ilerledi. 4 gün sonra hayatını kaybetti.

Mehmet Fatih Uysal, bir süre önce rahatsızlanarak hastaneden randevu almak istedi. 15 günlük mücadelenin ardından Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden 20 Aralık Salı günü randevu almayı başaran Uysal, cuma günü de hastaneye yatırıldı.

İleri derecede zatürre olduğu gerekçesiyle tedavi altına alınan Uysal, hastaneye yatırıldığı 4’ünce günde pazartesi sabaha karşı hayatını kaybetti

Sağlık sistemine isyan etmiş

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre hayatını kaybeden Uysal, sosyal medya hesabından sağlık sistemine isyan ederek, “Ağır bir hastalık geçiriyorum. Bu acayip sağlık politikası sonucu ancak 15 gün sonra doktor yüzü görebildim. Çektiğimiz eziyette yanıma kar kaldı. Cuma günü de hastaneye yatacağız. Hayırlısı bakalım” diye yazdığı ortaya çıktı.

Çorum İl Başkanlığı görevinden ayrılarak CHP’den aday adayı olan Mehmet Tahtasız da, Uysal’ı sağlık sisteminin öldürdüğünü iddia ederek, “Vatandaş hastanelerden randevu alamıyor. Randevu almaya başarırsa da aynı Mehmet kardeşimizde olduğu gibi geç kalıyor. İleri derecede zatürre olan Mehmet Fatih Uysal, rahatsızlandığı ilk günlerde hastaneye gidebilseydi şimdi hayatta olabilirdi” diye konuştu.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :