Pınar Damar'ı katleden Metin Aydın Adli Tıp önünde beklemiş

Kayıp olarak aranırken Bağcılar'daki ormanlık alanda cansız bedeni bulan Pınar Damar'ı kuzeninin eşi Metin Aydın'nın katlettiği belirlendi. Metin Aydın'nın Pınar Damar'ın ailesinin Adli Tıp Kurumu önündeki bekleyişinde yanlarında olduğuna dair fotoğraflar ortaya çıktı. Adli Tıp Kurumu önünde sakince beklediği görülen Metin Aydın, buradan gözaltına alınınca cinayeti itiraf etti.

Bağcılar'da salı günü akşam saatlerinde ağaçlık alanda bir kadına ait ceset bulundu. Cansız bedenin kayıp olarak aranan Pınar Damar'a ait olduğu belirlendi. Kayıp olarak aranan Pınar Damar'ın ailesi, polis tarafından teşhis için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na çağrıldı.

Aileyle birlikte Adli Tıp Kurumu'nun önünde bekledi

Damar ailesi sabah erken saatlerde Adlı Tıp Kurumu'na geldi. Aile endişe ve gözyaşları içinde teşhis için beklerken aralarında bir kişi geri planda duruyordu. Kameraların görüntülediği o kişi, Pınar Damar'ın kuzeninin eşi Metin Aydın'dı. Ailenin arkasında Pınar'ın cansız bedeninin bulunduğu Adli Tıp Kurumu'nun bahçesi çeviren duvara oturan Metin Aydın aile üyelerinin haykırışlarını sakince izlerken görüntülendi.

pinardemir.jpeg

Adli Tıp Kurumu'nun önünde gözaltına alındı

Metin Aydın bir kaç saat sonra burada, polis tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunda Metin Aydın'nın Pınar Damar'ı boğarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Metin Aydın'nın Pınar Damar ile ilişkisi olduğunu öne sürerek göl kenarında boğduktan sonra ağaçlık alana attığını söylediği kaydedildi. Metin Aydın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bütün detayları anlattı

Metin Aydın'nın önce cinayeti inkar etmesine rağmen daha sonra bütün detayları ile anlattığı ortaya çıktı. Poliste ifade veren Metin Aydın, 7 yıldır N.G. ile imam nikahlı olarak yaşadığını, Pınar Damar'ın da eşinin amcasının kızı olduğunu söyledi. İfadesinde Pınar Damar'la ilişkilerinin 4 yıl önce başladığını iddia eden şüpheli Metin Aydın'nın, "İlişkimizi kimse bilmiyordu" dediği belirtildi.

pinar-demir.jpeg

'Takip ettim'

Olay günü Pınar Damar'ın bir yıldır başkasıyla da gönül ilişkisi yaşadığını öğrendiğini anlatan Metin Aydın, "Onun sevgilisiyle bir kafetarya da buluştuğunu öğrendim. Kafetaryanın önüne giderek saat 21.45'e kadar onları takip ettim. Kafeteryadan çıkana kadar bekledim. Otomobilimle onları takip ettim. Adam, Pınar'ı evin yakınlarında indirince otomobilimle onun yanına gidip konuşmak istediğimi söyleyip araca binmesini sağladım" dedi.

pinar-damar-cinayeti-tum-detaylariyla-anlatti-8617-dhaphoto1.jpg

'Elimle boğdum'

Birlikte Başakşehir bölgesinde otomobille gezdiklerini anlatan Metin Aydın "Ben olay sırasında alkollüydüm. Konuşurken aramızda tartışma çıktı. Benimle evlenmezsen ben de istediğimle gezerim diye bağırmaya hakaret etmeye başladı. Ben de ona tokat attım. Başını aracın orta direğine çarptı. Daha sonra onu elimle boğdum. Cesedi bırakarak olay yerinden kaçtım" dediği öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.