Pilot il Kırıkkale'de yeni tedbirler uygulanmaya başlandı

Pilot il Kırıkkale'de yeni tedbirler uygulanmaya başlandı
Koronavirüs salgınıyla mücadelede uygulanacak yeni tedbirlere ilişkin pilot il seçilen Kırıkkale'de denetimlere başladı.

İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirlerine ilişkin yayımlanan ek genelgeyle salgınla mücadelede yeni yöntemlere ilişkin pilot il seçilen Kırıkkale'de yapılan denetimler kameralara yansıdı.

Denetim faaliyetlerinin tek elden eş güdümü ve yönetiminin sağlanması amacıyla Kırıkkale Valiliği bünyesinde 'İl Salgın Denetim Merkezi' oluşturuldu ve 100 kişilik il salgın denetim ekibi kuruldu.

Göreve başlayan ekip, iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve taksilerde denetim yapmaya başladı. Denetlenen kişilerin isim, adres ve varsa ihmal bilgilerini kayda alan ekip, bilgileri oluşturulan veri tabanına aktardı.

Güvenli alan logosu 

Tedbirlere uyan iş yerlerinin ödüllendirilmesi ve diğer iş yerlerinin de teşvik edilmesi amacıyla yapılan üç denetim sonucunda Sağlık Bakanlığı 'Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi' ile İçişleri Bakanlığı denetim formlarında belirtilen kurallara uyduğu tespit edilen iş yerleri, şehir içi toplu taşıma araçları ve taksilere 'güvenli alan' logosu verilecek.

Etiketler :