Otomobil çarptı, sürücü aramayınca şikayetçi oldu

Ankara'da otomobilin çarpması sonucu yaralanan bir vatandaş, şoförün kendisini aramaması sebebiyle şikayetçi oldu.

Ankara'da, yolun karşısına geçmeye çalışan Yasin Aksoy (39), otomobilin çarpması sonucu yaralandı. Taburcu olduktan sonra sürücü Mustafa Çimpolat'tan (55) şikayetçi olan Aksoy, "Çarpan arkadaşı bekledim, gelmedi. Hastanede şikayetçi olmamıştım ama arkadaş ilgisiz olunca 1 hafta sonra şikayetçi oldum" dedi. Kaza anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Kaza, 25 Ocak'ta, Mamak ilçesi Hüseyingazi Mahallesi'ndeki Mamak Çarşı İçi Caddesi'nde meydana geldi. Mustafa Çimpolat yönetimindeki 06 CYP 613 plakalı otomobil, sabah işe gitmek için yolun karşısına geçmeye çalışan Yasin Aksoy'a çarptı. Takla atıp yola savrulan Aksoy, ihbarla olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kaza anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

'Aramadı, sormadı'

Tedavisinin ardından taburcu edilen Yasin Aksoy, kazanın öncesi ve sonrasını hatırlamadığını, hastanede kendine geldiğini belirterek, "Arabanın çarpması sonucu kaşıma 15 dikiş atıldı. Baş dönmeleri oluştu. Hala da kalıntıları var, ara ara başım dönüyor. Özellikle yattığım zamanlarda oluyor. Bana çarpan arkadaşı bekledim; gelmedi, aramadı, sormadı. Hastanede şikayetçi olmamıştım ama arkadaş ilgisiz olunca 1 hafta sonra şikayetçi oldum" dedi.

'Arkadaşa ulaşmak istedim, ama ulaşamadım'

Otomobil sürücüsü Mustafa Çimpolat da "O gün hava karanlıktı, ben de yavaş döndüm. Ben soldan gelene bakarken, arkadaş da sağ taraftan atlayınca, arabanın üstüne pat diye vurdu. 1500 lira kaputa para verdim. Ben kimden şikayetçi olayım? Yaya geçidinde vursam haklı ama orası yaya geçidi bile değil. Arkadaşta da fazla bir şey yoktu. Polis geldi, 'Arkadaş şikayetçi değil' dedi. Ben arkadaşa ulaşmak istedim ama ulaşamadım. Sonra deprem olunca onun acısıyla unuttum" diye konuştu.

Kaynak:DHA

Etiketler :