Halk TV Canlı Yayın
ODTÜ'de 'medya' karartıldı!
ODTÜ'de, mezuniyet töreninde yaşanan olayların görüntülerini yayımladığı için ekipmanlarına el konulan ODTÜ Medya Topluluğu rektörlük kararıyla kapatıldı.

ODTÜ'de mezuniyet töreninde yaşanan arbedeyi kaydedip yayımlayan ODTÜ Medya Topluluğu'nun ekipmanlarına daha önce el konulmuştu. Bu kez dün yaşanan olayları Instagram hesabında paylaşan topluluğa kapatma kararı geldi!

Dün ODTÜ yönetimi, gençlik örgütlerinin CHP, HDP milletvekilleri ve Emek Partisi MYK Üyesinin katılacağı üç farklı etkinliğe saatler kala ‘güvenlik’ gerekçesiyle Fen-Edebiyat Fakültesi'nde, Matematik bölümünde ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde dersleri ve sınavları ertelemiş ve bölümleri saat 16.30’dan itibaren kapatacağını duyurmuştu. Bunun üzerine yaşanan olayların fotoğraflarını Instagram hesabında yayımlayan ODTÜ Medya Topluluğu'nun kapatıldığını rektörlük attığı bir maille duyurdu.

İşte o paylaşım:

View this post on Instagram

Bugün ODTÜ İİBF binasında yapılması planlanan 19 Aralık 1978 Maraş Katliamı paneline polis müdahelesi oldu.Etkinlik tüm müdahalelere rağmen Alakartta yapıldı.

A post shared by ODTÜ Medya Toplulugu (@odtumedya) on

Rektörlük tarafından atılan mail:

ODTÜ öğrencileri, "Topluluk OHAL'i!" diyerek, kapatma kararına tepkilerini gösterdi.