New York'ta Baltimore protestosu devam ediyor

New York'ta Baltimore protestosu devam ediyor
ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, polis şiddeti sonucunda yaşamını yitiren 25 yaşındaki siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra çıkan protesto gösterileri dalga dalga ülke geneline yayıldı. New...

ABD'nin Maryland eyaletine bağlı Baltimore kentinde, polis şiddeti sonucunda yaşamını yitiren 25 yaşındaki siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra çıkan protesto gösterileri dalga dalga ülke geneline yayıldı. New York, Los Angeles, Boston, Washington DC, San Diego, Denver ve Chicago kentlerinde, Baltimore ile dayanışma protestoları düzenlendi. New York'ta birkaç yüz kişiden oluşan göstericiler Holland Tüneli'nin Manhattan ucunu tıkayarak, trafiğin tıkanmasına yol açtı. Göstericilerle polisler arasında zaman zaman arbede yaşanırken, New York'ta 60'tan fazla kişi gözaltına alındı. New York'ta gözaltına alınan kişilerin, trafik ve yaya akışını engelledikleri gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtildi.

Baltimore'da da, Freddie Gray'in cenaze töreninden sonra çıkan protesto gösterileri dün de sürdü. Baltimore polis şefi, 111 kişinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanlara karşı herhangi bir suç yüklenmeyeceğini açıkladı.