Milli İrade'ye Azerbaycan müdahalesi: O iki ili MHP'ye bırakın

Milli İrade'ye Azerbaycan müdahalesi: O iki ili MHP'ye bırakın
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Iğdır ve Kars'ın MHP'ye bırakılmasını istediği iddia edildi. İki il, Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye bırakıldı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, yerel seçimlere müdahale ederek Iğdır ve Kars'ın Milliyetçi Hareket Partisi'ne (MHP) bırakılmasını istediği iddia edildi. Bu talep, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletildi. Iğdır ve Kars, Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye bırakıldı.

AKP ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı kapsamında ortak aday çıkarıldı. Kars'ta Çetin Nazik, Iğdır'da da İsa Yaşar Tezel, MHP'den aday oldu. AKP, Cumhur İttifakı kapsamında iki ilde MHP'nin adayı destekleyecek.

İTTİFAKTA ALİYEV İDDİASI

Gazete Duvar'da ye alan haberde, ismi açıklanmayan bir siyasetçi, Iğdır ve Kars'ın Cumhur İttifakı kapsamında MHP'ye bırakılmasının görünenden daha büyük boyut içerdiğini söyledi. Yine aynı siyasetçi, "Iğdır ve Kars'ı MHP'ye bırakın" talebi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'den gelen bir talep olduğunu iddia etti.

KIRAN KIRANA YARIŞ

Seçime 2 hafta kala kurulan ittifaklara, netleşen aday tablosuna bakılırsa Iğdır’da seçim yarışı Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayı ile HDP adayı arasında yaşanacak. Iğdır’da konuşulan son anketlere göre de iki aday arasında 1 puanlık fark var, ancak sonucu aynı anketlerde yüzde 9 oranında görünen kararsızların belirleyeceği konuşuluyor.

Etiketler :