MHP'li Yılmaz'dan Ak Partili Aktay'a tepki

MHP'li Yılmaz'dan Ak Partili Aktay'a tepki
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı, 16 Türk devletini simgeleyen askerler ile karşılamasını, “AKP’li Yasin Aktay...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı, 16 Türk devletini simgeleyen askerler ile karşılamasını, “AKP’li Yasin Aktay Türk diye bir ırk yok demişti. Türk ırkı yoksa oradaki askerler hayal kahramanları mı sembolize ediyor?” sözleriyle eleştirdi.

MHP’li Yılmaz, 2013 yılında AKP MKYK üyesi Prof. Dr. Yasin Aktay'ın Bayburt'ta katıldığı panelde, "Türk dediğin bir sentezdir zaten. Türk diye bir ırk yok” sözlerini hatırlatarak, “Bu Türk düşmanlığı kokan sözler hala hafızalardayken, daha dün Türkçenin ne kadar yetersiz bir dil olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 16 Türk devletini simgeleyen askerlerle karşılama töreni düzenlemesi, AKP zihniyetinin ne kadar çelişkili bir yapısı olduğunu gösteriyor” diye konuştu.

Fransa’da yaşanan terör eylemine karşı vicdan sahibi herkesin tepki göstermesi gerektiğini dile getiren Yılmaz şöyle devam etti:

“21 Ağustos 2010 tarihinde dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’de düzenlediği mitingde terör örgütüyle ilgili olarak, “Bizim dört kez bunlarla bir araya oturduğumuzu söyleme şerefsizliğini yapanlar bu alçakça iftirada bulunanlar, bunun hesabını her yerde vereceklerdir” demiş ardından 2012 yılının Şubat ayında MİT Müsteşarı'na da yönelen KCK operasyonlarını değerlendirirken "MİT Müsteşarımızı İmralı’ya gönderen benim, Oslo'ya gönderen benim. O benim sır küpüm" açıklamasını yapmıştır. Şimdi de görüyoruz ki İmralı canisiyle masaya oturan AKP zihniyeti Paris’te yürüyüşe katılıyor. Fransa’dakiler terörist de Türkiye’dekiler değil midir?”

Yılmaz, “Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yüzlerce yıllık Türk topraklarında şartlar ne olursa olsun her daim Gazi Mustafa Kemal’in ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sözünü düstur edinmeye devam edeceğiz” dedi.