Halk TV Canlı Yayın
MHP'li Yalçın'dan Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine ağır hakaretler!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun partileri hakkında ağır hakaretlerde bulundu.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Gelecek ve DEVA partileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Beyaz Gazete’den Pınar Işık Ardor’a konuşan Yalçın; Gelecek ve DEVA’nın “naylon” parti olduğunu ileri sürerek, “Politikanın yeni dinamiklerine göre bunların halk nezdinde itibar kazanma şansları yok. Yapacakları en iyi iş bir an evvel Cumhur İttifakına iltica ve iltihak etmek olur” ifadelerini kullandı.

Söz konusu partilerin en küçük darbede delinebilecek, örselenecek yapıda olduğunu savunan Yalçın, “Bunlar tabansız… Seçmen kitleleri yok” diye konuştu.

Hakaretamiz cümleler

Gelecek Partisi ve DEVA’yı “daldan elma düşmesini bekleyen sürüngenler”, “ağına böcek takılmasını bekleyen örümcekler”, “savanda bir canlının kaderiyle ölmesini veya parçalanmasını bekleyen akbabalar”, “aslanın yemlerinden artanla yeninmek zorunda kalan sahra tiklileri” gibi benzetmelerle tanımlayan Yalçın, “Bıkkın ve küskün seçmenin tuzaklarına düşmesini bekliyorlar. Oysa yıllardır oy verdiği partiye bir şekilde tepkili olan Türk seçmeni bile öylesine bilinçli ki bunları ancak mizah malzemesi yapar” diye konuştu.