Melih Gökçek’e “10 kuruşluk” dava

CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "10 kuruşluk" dava açtı.SÖZCÜ'nün haberine göre;CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında bir TV programında partinin onur ve saygınlığını...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Melih Gökçek’e “10 kuruşluk” dava

CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında "10 kuruşluk" dava açtı.

SÖZCÜ'nün haberine göre;

CHP, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında bir TV programında partinin onur ve saygınlığını hedef alan, kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki ifadeleri nedeniyle 10 kuruşluk tazminat davası açtı. CHP tazminat miktarını  ‘’10 kuruşluk adam’’ düşüncesi ile belirledi.

Dava dilekçesinde, “Davacının tüm iddiaları partinin onuru ve saygınlığını zedelemeye yöneliktir. Toplum nazarında CHP’yi küçük düşürme amacını güden davalının iddialarının tümü mesnetsizdir. Hiçbir belge ve kanıta dayanmadan müvekkil siyasi parti ve üyeleri hatta halk tarafından seçilmiş milletvekillerini, İslam Düşmanlığı ile, cami yıkmak ile,  yabancı devlet ajanlığı ve DHKP-C üyeliği ile suçlamıştır. Davalı bu yaptıkları ile halkı da müvekkil siyasi partiye karşı kışkırtmaktadır” denildi.