Mehmet Şimşek'in 12 yıl önce attığı 'fakir aile maratonu' tweeti yine gündem oldu! 2011'den daha fakiriz!

Memet Şimşek paylaşımında "Fakir aile ziyareti maratonum teravih namazından sonra başladı. ŞU anda 9. aile ziyaretindeyim. Belki de sahura kadar sürecek :-)" demişti. O tweet 12 yıl sonra yeniden günmede geldi. Sosyal medya kullanıcıları yorum yağdırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, eski Maliye Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'i AKP Genel Merkez'e davet etmiş, Şimşek, AKP Genel Merkezi'ne gelerek Erdoğan'la görüşmüştü.

Erdoğan'la görüşmesinin ardından herhangi bir açıklama yapmadan AKP Genel Merkezin'den çıkan Şimşek'le ilgili AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama gelmiş, Mehmet Şimşek'in aktif siyasete dönmek istemediği belirtilmişti.

Mehmet Şimşek'in tam 12 yıl önce sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım yeniden gündem oldu. Hem de Ramazan'ın başlamasına bir gün kala...

Memet Şimşek paylaşımında "Fakir aile ziyareti maratonum teravih namazından sonra başladı. ŞU anda 9. aile ziyaretindeyim. Belki de sahura kadar sürecek :-)" demişti.

mehmet-simsek.jpg

Şimşek'in 2011'de attığı tweet, 2023'te de yakasını bırakmadı.

Tekrar gündeme gelen paylaşıma yorum yağdıran kullanıcılar Mehmet Şimşek'i etiketleyerek şu yorumlarda bulundu:

- Oysa 2011'e göre çok daha fakiriz, dönsen olurdu

- Pis fakirler yaaa

- Yeter fakirlerle uğraştığım diyorsun

- Adam artık fakirlerle uğraşmak istemiyor işte, bu kadar basit

- Cumhurbaşkanı yardımcılığı gündemdeyken efsaneyi hatırlayalım.

Mehmet Şimşek "fakir" ifadesini asla hakaret olarak kullanmadığını vurgulamış, kendisinin de fakir bir ailede büyüdüğünü dile getirmişti. Şimşek mesajında "Fakirlikten alın ve akıl teri ile bugünlere gelmiş biri olarak ‘fakir’ kelimesini hayatımda asla ‘hakaret’ veya ‘küçümseme’ anlamında kullanmadım, aklımdan geçirmedim. 7 yıl önceki bir twitimi bugün siyasi emelleri için istismar eden troller olsa olsa ‘ahlak fakiri’dir" demişti.