Mansur Yavaş görevi bırakıyor mu? Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama

Mansur Yavaş görevi bırakıyor mu? Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, "seçim çalışmalarına destek vermek için görevini bırakacağı" iddialarına yanıt geldi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, iddiayı yalanlayarak "Kanunen de fiilen de böyle bir durum söz konusu değildir" dedi.

Son günlerde Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi halinde Cumhurbaşkanı yardımcısı adaylarından biri olacağı belirtilen Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş hakkında bir iddia ortaya atıldı. Yavaş'ın, seçim çalışmaları nedeniyle görevini bırakacağı ileri sürüldü.

Olaya ilişkin açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, iddianın gerçeği yansıtmadığını belirtti.

'KANUNEN DE FİİLEN DE SÖZ KONUSU DEĞİL'

Gültekin, sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu:
"Bazı haber bültenleri ve tartışma programlarında, ABB Başkanı Sayın Mansur Yavaş'ın seçimler nedeniyle görevini bırakacağına dair söylemler yer almaktadır. Kanunen de fiilen de böyle bir durum söz konusu değildir. Sayın Başkan görevine devam edecek olup seçim sonrası da etkin bir Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevi ile -Ankara'da olduğu gibi- kimseyi ayırt etmeden, şeffaf, adil, katılımcı ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı uygulayacaktır."