Lise öğrencisinden iktidara tepki: Biz bu AK Parti'den bıktık

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Balıkesir’de vatandaşlarla buluştu. “Bu ülkede yaşamak stresli” diyen 17 yaşındaki bir lise öğrencisi, "Biz bu AK Parti’den bıktık başkanım. Bir gün sınavı, bir gün sistemi değiştiriyorlar. Benim annem, babam emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmemesini istiyorum'" sözleriyle sitem etti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Haziran 2021 15:25

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde Cuma günü yapılan kongre konuşması sonrası yurttaşla bir araya geldi ve sorunlarını dinledi. 

'Biz bu AK Parti'den bıktık'

Babacan'la sohbet eden bir genç, iktidarın eğitim politikalarından yakındı. 17 yaşında olduğunu belirten genç, şunları söyledi: 

“Bu ülkede yaşamak stresli. Öğrenciyim, ama geleceğimden şüphe duyuyorum. Biz, bu AK Parti’den bıktık başkanım. Bir gün sınavı, bir gün sistemi değiştiriyorlar. Benim annem, babam emekçi insanlar. Babam boya işi yapıyor, beni okutmaya çalışıyor. Babamın emeklerinin çöpe gitmemesini istiyorum. Ben, Mardin Kızıltepeliyim. Bütün siyasetçilere söylüyorum: Diyarbakır’da ‘Slav û rêz’ dersiniz ama sonra 'Kürt dili pedagojik değil, eğitimine karşıyız' dersiniz. Lütfen Kürt halkına bakarken tek görüşten bakın. İyi bakın.”