LDP ne zaman kuruldu? Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı kimdir?

LDP ne zaman kuruldu? Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı kimdir?
Millet İttifakı'na destek açıklaması yapan Liberal Demokrat Parti Gelen Başkanı Gültekin Tırpancı okuyucular tarafından merak ediliyor. Peki, LDP ne zaman kuruldu? Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı kimdir?

Liberal Demokrat Parti seçimlerde Millet İttifakı'nı destekleyeceğini açıkladı. Liberal Demokrat Parti'nin paylaşımında "Ekonomi görüşlerimiz her ne kadar uyuşmasa da mevcut şartlar ve söylemler çerçevesinde hukuka saygı, çağdaş laik demokrasi ve şeffaf bir meclis için desteğimizin Millet İttifakı'ndan yana olduğunu kamuoyuna açıklarız" denildi. Liberal Demokrat Parti'nin ne zaman kurulduğu araştırılmaya başlandı. Peki, LDP ne zaman kuruldu? Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı kimdir?

LDP ne zaman kuruldu?

Liberal Demokrat Parti, 26 Temmuz 1994 tarihinde Besim Tibuk liderliğinde kurulan ve Türkiye'de faaliyet gösteren siyasi partidir. Parti tüzüğüne göre resmî kısaltması "LDP" şeklindedir. Simgesi yunustur. Genel başkanı Gültekin Tırpancı'dır.

Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Tırpancı kimdir?

29 Ocak 2017 tarihinde Liberal Demokrat Parti (LDP) genel başkanı oldu. Gültekin Tırpancı, 1954 yılında Sakarya’da doğmuştur. İlkokul ve ortaokulu Mustafa Kemalpaşa İlkokulunda okudu. Adapazarı Ali Dilmen Lisesinden mezun oldu. Emekli oldu. 2011 yılında LDP’den Sakarya milletvekili adayı oldu. 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Liberal Demokrat Parti (LDP)’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday oldu. Gültekin Tırpancı, Liberal Demokrat Parti (LDP) genel başkan yardımcılığı görevi yapmaktaydı. 29 Ocak 2017 tarihinde yapılan 8. Olağan Kongresinde Liberal Demokrat Parti (LDP) genel başkanı olan Cem Toker, genel başkanlık görevini bıraktı. Yeni parti genel başkanı Gültekin Tırpancı oldu.