Köpeklerden kaçarken düşen Metehan'ın dalağı parçalandı

Çorum'da köpeklerden kaçarken dengesini kaybedip düşen 14 yaşındaki Metehan Üresin'in düşmeye bağlı dalağı parçalandı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 09 Mayıs 2022 15:30

Çorum'da başıboş köpeklerden kaçarken dengesini kaybedip, düşen 14 yaşındaki Metehan Üresin ağır yaralandı. Düşmeye bağlı dalağı parçalanan Üresin'in ameliyat edildiği ve hayati tehlikeyi atladığı bildirildi.

metehan-kopeklerden-kacarken-dustu-dalagi-parcalandi-2-6270-dhaphoto2.jpg

Olay, 5 Mayıs'ta Buharaevler Mahallesi, 5'inci Cadde'de meydana geldi. Başıboş köpeklerden kaçmaya çalışan 8'inci sınıf öğrencisi Metehan Üresin, dengesini kaybedince refüje takılıp sert şekilde zemine düştü. İhbarla gelen sağlık ekiplerince Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Üresin'in düşmeye bağlı dalağının parçalandığı belirlendi. Operasyon geçiren Üresin'in yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor. Metehan Üresin'in hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

metehan-kopeklerden-kacarken-dustu-dalagi-parcalandi-3504-dhaphoto2.jpg

'Önlem alınmasını istiyoruz'

Başıboş köpekler için önlem alınmasını isteyen baba Arslan Üresin, "Köpeklerden korkup, kaçmak istemiş. Bu sırada sert şekilde düşmüş. Doktorunun anlattığına göre, yere çok sert düştüğü için dalağı parçalanmış. Çocuğum, büyük bir sıkıntı yaşıyor. Oğlumun şu an için hayati tehlikesi bulunmuyor. Bunların olmasını elbette istemezdik, başka canlar yanmasın. Elbette köpeklerinin de yaşam hakları var, bunu biliyoruz; önlem alınmasını istiyoruz" dedi.

KAYNAK: DHA