Kızının ilaçları için organlarını satışa çıkardı

Kızının ilaçları için organlarını satışa çıkardı
Kızı kanser olan bir baba yüksek ilaç fiyatını karşılayamadığı için Twitter'dan yaptığı duyuruyla organlarını sattığını söyledi.

halktvcomtr'ye konuşan baba, ilacın 250 bin euro olduğunu ve CİMER'e ilaç maliyetinin karşılanması için başvurduğunu ret aldıktan sonra bu kararı aldığını söyledi. Baba, mali müşavir olduğunu ve ailesine bakacak kadar bir kazancının olduğunu fakat ilaç parasının çok yüksek olması nedeniyle hiçbir şekilde kaşılayamadıklarının altını çizdi.

Baba şunları ifade etti: 

"Bu ilaç bizim için artık hayati önem taşıyor. Çünkü alabileceğimiz son ilaç. Bugüne kadar kullandığımız ilaçlar maalesef işe yaramadı. Bu ilacın (Dinutuximab Qarziba) değeri 250 bin euro. Bugüne kadar A9, A11 gibi ilaçlar ve kemoterapi ilaçları aldık. Böbrek üstü bezi kanseri kızım. Biz CİMER'e de yazdık ilacın maliyetinin karşılanması için fakat CİMER'in dönüşü ret kararı oldu. Son çare organlarımı satmaya karar verdim. Bu ilaç için dolandırıcı, hırsız ya da terörist olmak istemiyorum. Ben sadece evladımın canını kurtarmak istiyorum. Ret cevabının karşılığında Twitter'dan böyle bir ilanda bulundum."

Sağlık Bakanlığı ulaştı

Baba, Sağlık Bakanı Koca'nın danışmanının kendisiyle iletişime geçtiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığının konuyla ilgileneceğini şu sözlerle aktardı:

"Bugün Sağlık Bakanımızın danışmanı aradı; konuyla ilgileneceklerini ve tez zamanda bu işi çözeceklerini söylediler."

Etiketler :