Kılıçdaroğlu'na Bir Başdanışman Daha

Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul’u, başdanışman olarak atadı.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul’u, “Eğitim...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kılıçdaroğlu'na Bir Başdanışman Daha

Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul’u, başdanışman olarak atadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul’u, “Eğitim ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başdanışman” olarak atadı. Gürsul, Elazığ’dan birinci sıra milletvekili adayı gösterilmiş ancak seçilmemişti.

Kılıçdaroğlu, başdanışman kadrosuna bir yeni ismi daha dahil etti. Doç. Dr. Fatih Gürsul, “Eğitim ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Başdanışman” oldu. Kılıçdaroğlu, İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi olan Gürsul için, üniversite rektörlüğüne bir yazı yazarak, “Üniversiteniz Enformatik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul, Cumhuriyet Halk Partisi nezdinde gerekli çalışmaları yürütmek üzere Eğitim ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı olarak görevlendirilmiştir” dedi. Gürsul’la birlikte, CHP liderinin başdanışman sayısı Gürsul’la birlikte 6’ya yükselmiş oldu.

-DOÇ. DR. FATİH GÜRSUL KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi Enformatik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürsul, 2000-2009 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak görev yaptı. Leadership, Research & Consulting (LRC) A.Ş. Araştırma Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi ve İnsan, Toplum ve Teknoloji Derneği (İTTD) Başkanı olan Gürsul, ulusal ve uluslararası birçok sivil toplum kuruluşu ile özellikle zihinsel engelliler ile ilgili projeler gerçekleştirdi. Amerika’nın en prestijli üniversitelerinden biri olan University of California San Diego’da araştırmacı bilim adamı olarak görev yapan Gürsul, 2010 yılında ABD Florida State University tarafından, 900 bilim adamı arasından, En İyi Makale Ödülü olan “The Best Paper Award” ödülüne layık görüldü. Gürsul, üç yıldır Kılıçdaroğlu için danışmanlık görevi yürütüyordu.