Kılıçdaroğlu:İktidarın Gidişine 19 Gün Kaldı!

Kılıçdaroğlu:İktidarın Gidişine 19 Gün Kaldı!
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Hukuku guguk'a çeviren, muhalif her sesi susturmaya çalışan, yandaş olmayan medyaya tahammülü kalmayan bu iktidarın gidişine de 19 gün kaldı" iddiasında bulundu.Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 19...

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Hukuku guguk'a çeviren, muhalif her sesi susturmaya çalışan, yandaş olmayan medyaya tahammülü kalmayan bu iktidarın gidişine de 19 gün kaldı" iddiasında bulundu.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

"Bağımsızlık ve Özgürlük benim karakterimdir" diyen Mustafa Kemal'in 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışını kutlarken, bu yıl bir başka heyecan yaşıyoruz" görüşünü ifade eden Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle oldu:

"Çünkü, hukuku guguk'a çeviren, muhalif her sesi susturmaya çalışan, yandaş olmayan medyaya tahammülü kalmayan bu iktidarın gidişine de 19 gün kaldı.Tarihimiz tanıktır ki, her karanlığı aydınlık takip eder ve karanlığın en yoğun olduğu an, aydınlığa en çok yaklaşılan andır. Bu Mustafa Kemal Samsun'a çıkarken de öyleydi, bugünde öyledir.Mustafa Kemal Samsun'a çıkarken dosta düşmana, yedi düvele ve onların içimizdeki uzantılarına gösterdi ki, yaşam tarzına karışmayan, ırk, din, dil,inanç ve cinsiyet farkı gözetmeden el ele, kol kola, omuz omuza veren,yılgınlığa kapılmayan halk yenilmez. Dün yenilmedi. Bugünde aynı şeyleri savunuyoruz ve yine kazanacağız.Çünkü, 96 yıl önce işgale hayır diyerek ayağa kalkan ve bağımsızlığını kazanarak Cumhuriyeti ilan eden bu halkın çocukları da, torunları da 19 gün sonra Türkiye'yi bugünkü karanlığından kurtaracak, demokrasisini birinci sınıfa yükseltecek, hakkına hukukuna, kardeşliğine, birliğine, dirliğine sahip çıkacak,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını 97. Yılında çok daha büyükbir mutluluk ve coşkuyla kutlayacak."

19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Kurtuluş savaşımıza giden yolu açan ve o yolda kararlılıkla yürüyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile onun yol arkadaşlarını şükran duygularıyla andığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, gençlerin bayramını kutladı.