Kılıçdaroğlu: Yandaş Yok Vatandaş Var

Kılıçdaroğlu: Yandaş Yok Vatandaş Var
 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'daki mitingin ardından Burdur'da Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslendi. 5 bini aşkın Burdurlunun doldurduğu meydanda emniyet güçlerinin geniş çaplı güvenlik önlemleri dikkat...

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta'daki mitingin ardından Burdur'da Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslendi. 5 bini aşkın Burdurlunun doldurduğu meydanda emniyet güçlerinin geniş çaplı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Meydanın etrafı bariyerlerle kapatılırken iki kapıdan girişlere izin edildi.

Burdur'da 'Başbakan Kemal' sloganıyla karşılanan Kemal Kılıçdaroğlu, parti yöneticilerinin 'Sayın genel başkanım yoruldun mu?' diye sorduklarını belirterek, "Ben yorulmam, insanımız için çalışırım. Benim siyaset anlayışımda halka hesap vermek vardır. Kendi cebimi düşünmek yoktur, halkın cebini düşünmek vardır. Benim siyaset anlayışımda yandaş yok, vatandaş var" diye konuştu. Kredi kartı ve tüketici kredisi nedeniyle borç batağındaki 5 milyon vatandaşı kurtaracağı sözünü Burdur'da da tekrarlayan Kılıçdaroğlu, bunları düşünmeyen hükümetin cebini, yandaşını, ayakkabı kutularını düşündüğünü söyledi.

AĞRI DAĞI KADAR FARK VAR

Çiftçiye mazotu 1.5 liraya düşüreceğini anlatan Kılıçdaroğlu, eleştirilere şöyle yanıt verdi:

"Sen elmas, mücevher, yakuttan vergiyi sıfırladın, ben de mazottan sıfırlayacağım. Sen yandaştan yanasın, ben çiftçiden. Ben emekten, üreten insandan yanayım. Sanki çiftçi traktöre mazotu koyunca tatile gidecek. Adam tarlasına gidecek, çalışacak, üretecek, kazanacak. Biz de dua edeceğiz. Bizimle onlar arasında Ağrı Dağı kadar fark var. Biz vatandaşın cebini, huzurunu, hakça bölüşmeyi, beraber yaşamayı, çatık kaşlı inanların olduğu değil, güler yüzlü insanların olduğu bir ülkeyi düşünüyoruz. Onlar kendi çocuklarını. Biz yatağa aç giren çocukları düşünürüz, onlar köşeyi dönerler."

CHP BİLE OLSA HÜKÜMETİN POLİSİ OLMAYIN

77 milyona eski anlayış ve yargılarını bir kenara bırakmaları yönünde seslenen Kılıçdaroğlu, mücadelesinin temiz siyaseti getirmek olduğunu söyledi. Meydandaki polislere de seslenen Kılıçdaroğlu, "Bizim güvenliğimizi, güzel miting yapmamızı sağlayan polis kardeşlerimiz var. Gerçekten çok zor şartlarda görev yapıyorlar, günün 24 saati talimat alırlar. CHP bile iktidar olsa, asla ama asla hükümetin polisi olmayın, halkın polisi, halktan yana olun. Halktan yana olduğunuz sürece bizim baş tacımızsınız. Gençlerimize güzel davranın. Sorunlarınız var, 3600 ek gösterge sorununuz var. Emekli olunca aylığı 1000 liraya düşüyor. Bir aile için bu acı verici, hayat standardı düşer. O nedenle o sorunlarınızı çözeceğim, onların da firesiz bütün oylarını bekliyorum" dedi.

EZİLENLERİN, YOKSULLARIN PARTİSİNİN GENEL BAŞKANIYIM

'Kaçaksaray'a bağlanan bütün hortumları keseceğinin sözünü de veren Kılıçdaroğlu, “Keseceğim parayı işçiye, emekliye, esnafa, kim çalışıyor, emek veriyorsa ona vereceğim. Herkes kazanacak, sadece hortumcular kaybedecek. Ben ezilenlerin partisinin, yoksulların partisinin genel başkanıyım. Yiğidi öldür hakkını ver. Ben sizden hakkımı istiyorum size hakkınızı teslim etmek için" dedi.