Kılıçdaroğlu, Muğla'da limon hasadı yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla'nın Dalaman ilçesinde limon bahçesinde yaptığı hasadın ardından çiftçilerle kahvaltı yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme: 28 Ekim 2021 16:33

Bir dizi program için Muğla'ya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sabah saatlerinde Dalaman'in Kapugargın Mahallesi'nde limon üreticileriyle buluştu. Çiftçilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, limon bahçesinde hasat yaptı. Hem üreticinin hem de çiftçinin sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, çiftçilerle birlikte köy kahvaltısı yaptı.

fa956f7965d69131af89d7c0b9036163.jpg

Öte yandan, Kılıçdaroğlu'nun programına CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP Muğla milletvekilleri Suat Özcan, Süleyman Girgin, Mürsel Alban ve Burak Erbay ile ilçe belediye başkanları, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ve partililer katıldı. Kılıçdaroğlu, daha sonra üretici kadınlarla buluşmak üzere Köyceğiz ilçesine hareket etti.

Kılıçdaroğlu, vatandaşın ve esnafın sorunlarını dinledi

Kılıçdaroğlu, Dalaman'daki programın ardından Köyceğiz'de çiçek ve narenciye üreticileriyle bir araya geldi. Burada çiçek dikimi yapan Kılıçdaroğlu çiftçilerin taleplerini dinledi. Bu sırada bir vatandaş, cüzdanını çıkartarak ekonomik sorunlar yaşadığını ifade etti.

kilicdaroglu-muglada-limon-hasadi-yapti-2-6838-dhaphoto3.jpg

Buradan kent merkezine geçen Kılıçdaroğlu, semt pazarında esnaf ve vatandaşla bir araya geldi. Pazarda vatandaşların sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu bir esnafın ikram ettiği kavunu yedi. Ardından Nilüfer Caner 100 Yaş Evi'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu için burada mini bir konser verildi. Program kapsamında Muğla Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden Kılıçdaroğlu daha sonra belediye defterini imzaladı. Kılıçdaroğlu, toplu açılış ve temel atma programına katılmak üzere Türkan Saylan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne geçti.

KAYNAK: DHA