Kılıçdaroğlu: Kamyon Plakalarına Sınırlama Getireceğiz

Kılıçdaroğlu: Kamyon Plakalarına Sınırlama Getireceğiz
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Yenimahalle Nakliyeciler Sitesi'nde kamyonculara seslendi. Nakliyecilerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, "Kamyon plakalarında sınırlama...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ile birlikte Yenimahalle Nakliyeciler Sitesi'nde kamyonculara seslendi. Nakliyecilerin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, "Kamyon plakalarında sınırlama gelsin deniliyor. Minibüsün sınırlaması var, taksilerde sınırlama var, kamyonda yok. Kamyonda da sınırlama olması lazım. Plakanın bir bedeli olması lazım. Taksilerde, dolmuşlarda bu böyle. Kamyonlarda neden yok. Üstelik siz çok daha zor şartlarda çalışıyorsunuz. Sözüm söz bu sınırlamayı getireceğiz" dedi.

"KAMYON PLAKALARINA DA SINIRLAMA GETİRECEĞİZ"

Kamyon şoförlerinin sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu, "Kamyon plakalarına da sınırlama getireceğiz. Sizin dertlerinizi biliyorum. Konya'ya gittim, Bursa'ya gittim. Nerede bir kamyoncu esnafının lokantası varsa fırsat buldukça gittim. Doğrudan doğruya dertleri onlardan dinledim. Az önce Federasyon Başkanınızı da ziyaret ettim. Bana nakliyecilerin sorunları diye bir belge verdi. Fazla değil, 9 madde. Hiçbirisi çözülemeyecek sorun değil. Hepsi çözülebilir. Biz istiyoruz ki bu ülkede herkes geçinebilsin. Herkes huzur içinde yaşasın. Alın terinin karşılığını alsın. Siz çalışıyor, üretiyorsunuz, alın teri döküyor, karşılığını alamıyorsunuz. Kamyon plakalarında sınırlama gelsin deniliyor. Minibüsün sınırlaması var, taksilerde sınırlama var, kamyonda yok. Kamyonda da sınırlama olması lazım. Plakanın bir bedeli olması lazım. Taksilerde, dolmuşlarda bu böyle. Kamyonlarda neden yok. Üstelik siz çok daha zor şartlarda çalışıyorsunuz. Sözüm söz bu sınırlamayı getireceğiz" diye konuştu.

"SADECE VE SADECE DERT VERİYORLAR"

Kılıçdaroğlu, "Gidiyoruz Anadolu'yu geziyoruz. Otobüs terminallerine bakıyoruz. Kamyon esnafının rahat edebileceği, huzur içinde oturup yemek yiyip dinlenebileceği alanlar yok. Aslında hükümetin, belediyelerin bu alanları yapması lazım. Siz dünyanın vergisini ödüyorsunuz. 39 çeşit belgeye para ödüyorsunuz. Buna karşılık size ne veriyorlar. Hiçbir şey vermiyorlar. Verdikleri sadece ve sadece dert. Dert veriyorlar" dedi.

"BAŞBAKAN OLURSAM İLK ZİYARETİM SİZE OLACAK"

Kılıçdaroğlu, "Biz ezilenlerin, emeğin, çalışanların partisiyiz. Bu topraklarda aynı bayrağın altında yaşıyorsak, biz her inanca, her kimliğe, ne olursa olsun sahip çıkmalıyız. Siyasetçilerin arasında dünya kadar kavga var, arada ezilen, yok olan, hakkı yenen sizlersiniz. Yeni bir başlangıç yapmak zorundayız. Aslında ülkemiz dünyanın en zengin ülkesi. İnsanımız çalışkan, sebatkar, şu veya bu şekilde kimseye yük olmak istemiyor. Birlikte huzur içinde yaşayalım bizim amacımız bu. Sizin yanınızdayız. Sorunlarınız çözeceğiz. Sorunlarınızı çözmek boynumun borcudur. 8 Haziran'da Başbakan olursam ilk ziyaret edeceğim yer de burası olacak, bunun da sözünü veriyorum" dedi.

"SİZİN SAHİBİNİZ BİZ OLACAĞIZ. HAKKINIZI BİZ SAVUNACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, "Bugüne kadar sahipsizdiniz. Kamyon esnafının sahibi yoktur. Sizi dertlerinizle baş başa bıraktılar. Hani Atatürk diyor ya "Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir" diye sizin sahibiniz biz olacağız. Hakkınızı biz savunacağız" ifadelerini kullandı.

Nakliyeciler Sitesi mitinginde CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Ankara Milletvekili Levent Gök, İl Başkanı Adnan Keskin ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da Kılıçdaroğlu'na eşlik etti.