Kılıçdaroğlu Almanya'ya Gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardoğlu, yarın Almanya’ya gidiyor.CHP Basın Birimi’nden verilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, yarın Almanya’nın Essen kentine gidecek.Kılıçdaroğlu, Almanya programı kapsamında, 31 Ocak Pazar...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kılıçdaroğlu Almanya'ya Gidiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdardoğlu, yarın Almanya’ya gidiyor.

CHP Basın Birimi’nden verilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, yarın Almanya’nın Essen kentine gidecek.

Kılıçdaroğlu, Almanya programı kapsamında, 31 Ocak Pazar günü saat 08.30’da Yeşiller Partisi Eş Başkanı Cem Özdemir’le çalışma kahvaltısında bir araya gelecek, kahvaltının ardından sivil toplum kuruluşları temsilcileri, inanç ve kanaat önderleriyle buluşacak.

Almanya Sosyal Demokrat Partisi (SPD)Hıristiyan Demokrat Birliği (CDU) ve Yeşiller’in Eyalet ve Federal Parlamento üyesi milletvekilleri ile Wuppertal ve Essen Belediye Başkanları’yla da öğle yemeği yiyecek olan Kılıçdaroğlu, aynı gün, CHP Köln Derneği Gençlik Kolları ve Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı’nın birlikte düzenlediği “Nazım Hikmet 114 Yaşında” etkinliğine katılacak.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşmasını yapacağı etkinlik, Essen Grugahalle Salonu’nda saat 14.00’de başlayacak. Etkinliğe Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın eşi Dilek Dündar’ın yanı sıra Rutkay Aziz, Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu, Tarık Akan, Nebil Özgentürk, Sunay Akın ve Levent Üzümcü de sunumlarıyla katılacak. Kılıçdaroğlu, ardından Türkiye’ye dönecek.

Anka