Kaybolan gençleri el ele tutuşarak aradılar

Kaybolan gençleri el ele tutuşarak aradılar
Şanlıurfa'da, balık tutmak için açıldıkları gölette, teknelerinin alabora olması sonucu suda kaybolan iki kişiyi arama çalışmaları üçüncü günde de devam ediyor. Mahalleli ise el ele tutuşup, zincir oluşturarak kıyıya yakın noktada gençleri aradı.

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, balık tutmak için açıldıkları gölette, teknelerinin alabora olması sonucu suda kaybolan iki kişiyi arama çalışmaları üçüncü günde de devam ediyor. Dalgıç polisler su altına dalarken, mahalleli ise el ele tutuşup, zincir oluşturarak kıyıya yakın noktada gençleri aradı.

Siverek'te yaşayan 19 yaşınaki Jiyan Kendiş (19) ile akrabası 25 yaşındaki Mahmut Kendiş ve 22 yaşındaki Ahmet Mendeş, çarşamba günü akşam saatlerinde balık tutmak için Soydan Mahallesi'ndeki sulama göledine gitti. Üç arkadaşın gölete açıldığı tekne, bir süre sonra şiddetli rüzgar nedeniyle alabora oldu.

arama.jpeg

Gençlerden Mahmut Kendiş yüzerek kıyıya çıkarken, Jiyan Kendiş ve Ahmet Mendeş ise kayboldu. İhbar üzerine bölgeye gelen su altı arama kurtarma ekipleri, iki gencin bulunması için çalışma başlattı. Olay günü ve dün yapılan çalışmalardan sonuç alınamadı. 

 

Etiketler :