Karayalçın, DSP’lilere CHP Rozeti Taktı

Karayalçın, DSP eski yöneticilerine CHP rozeti taktı.CHP'ye üyelik başvuruları kabul edilen DSP'li eski yöneticilere dün yapılan törende partisinin rozetini takan CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın "Seçime 2 gün kala...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Karayalçın, DSP’lilere CHP Rozeti Taktı

Karayalçın, DSP eski yöneticilerine CHP rozeti taktı.

CHP'ye üyelik başvuruları kabul edilen DSP'li eski yöneticilere dün yapılan törende partisinin rozetini takan CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın "Seçime 2 gün kala birlikte olmamız, bize verilen çok önemli bir moral destek. Bu bir aile buluşması, kardeşlerin kavuşması" dedi.

Karayalçın, 2006 yılında Sosyaldemokrat Halk Partisi Genel Başkanı olduğu dönemde Bülent Ecevit ile yaptığı son görüşmeyi de katılımcılarla paylaşırken şunları söyledi:

"2006 Mayıs ayında Bülent Ecevit'in sosyal demokrat solun bir araya gelmesi gerektiği şeklinde bir demeci yayınlandı. Ben bunu çok önemsedim. Kendisinden randevu isteminde bulundum. Ama önce Anadolu Ajansı'na telefon açtım. 'Bu demeç doğru mu?' diye sordum. 'Evet, bu demeç doğru, hatta bizi kendisi çağırdı ve bu açıklamaları yaptı' dediler. Gerçekten çok çarpıcıydı. Onun etkisiyle coşkusuyla randevu talep ettim ve kendileri de kabul ettiler. 3 buçuk saat görüştük. Solun birlikteliğini nasıl sağlayacağımızı değerlendirdik. Birleşik solun hangi programa dayanması gerekir sorusunu ele aldık, değerlendirdik. Çok heyecanlıydı. İtalyan solunun 'Zeytin ağacı İttifakı'nı Türkçeye çevirmiştik. Onu da kendisine aktardım. Fakat çok uzun süre konuştuğumuz için çok yorulduğunu hissettim. Konuşmak istiyordu ama rahatsızdı. Ben onu daha fazla böyle görmemek için izin istedim. Saygılarımı sundum ve yanından ayrıldım. Son görüşüm oydu. 2 gün sonra da Mustafa Yücel Özbilgen'in cenazesinin ardından hastalandı ve hastaneye kaldırıldı."