Halk TV Canlı Yayın
Karamollaoğlu'ndan 'İngiliz eş' yanıtı
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, eşinin İngiliz olması nedeniyle karşı karşıya kaldığı suçlamalara ilk kez yanıt verdi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu dün gece katıldığı Habertürk TV yayınında İngiliz eşi ile ilgili hükümet yanlısı medyada çıkan eleştirileri yanıtladı. İngiliz olan eşinin Müslüman olup Türk vatandaşlığına geçtiğini söyleyen Karamollaoğlu, İngiltere'ye eğitim için gittiği yılları anlattı.

Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, Altaylı'nın, "Diyorlar ki, nasıl milliyetçilikten bahsediyor eşi İngiliz..." sözleri üzerine eşinin İngiliz olduğunu saklamadığını belirtti.

Temel Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti, "Doğru ben İngiltere'de tahsil yaptım. Ortaokul liseyi Kayseri'de okudum. Oradan mezun olduktan sonra önce teknik üniversiteye girdim arkasından da Avrupa imtihanlarından birkaç tanesini kazandım İngiltere'ye gittim. Orada tekstil tahsili yaptım ve döndüm. Oradayken de eşimle evlendim. Kendisi bana en büyük destek veren kişi. İnancında ve yaşantısında çok titizdir. Hem Müslüman oldu hem Türk vatandaşı oldu. Evleneli 53 yıl oldu. Benim çocuklarımın çoğu 50 yaşının üzerinde."