Kan Donduran Cinayet: Eşini 25 Yerinden Bıçaklayıp Oğlunu Aradı!

Kan Donduran Cinayet: Eşini 25 Yerinden Bıçaklayıp Oğlunu Aradı!
Manavgat'ta yaşanan trajik olayda, 64 yaşındaki Abdüsselam Abay, 35 yıllık hayat arkadaşı Türkan Abay'ı (59) 25 bıçak darbesiyle vahşice katletti. Olayın ardından yakalanan Abay, jandarmadaki ilk ifadesinde cinayeti "bir anlık öfkeyle" işlediğini ve pişman olduğunu söyledi.

Manavgat'ın Sütçüler Mahallesi'nde yaşanan olayda, Abay, evde yalnız olduğu sırada eşi Türkan Abay'a 25 bıçak darbesi indirdi. Komşularının ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, Abay'ı kanlar içinde buldu ve gözaltına aldı.

Jandarmadaki ilk ifadesinde Abay, cinayeti "bir anlık öfkeyle" işlediğini ve pişman olduğunu söyledi. Abay, eşinden boşanmak istediğini ve bu nedenle tartıştıklardan sonra öfkelenerek cinayeti işlediğini itiraf etti.

Manavgat Adliyesi'ne sevk edilen Abay, savcılık sorgusunun ardından "yakın akrabayı kasten öldürmek" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu korkunç cinayet, mahallede büyük şok ve üzüntüye neden oldu. Komşular, Abay çiftinin mutlu bir evlilik yürüttüğünü ve böyle bir olayın yaşanacağını asla tahmin edemediklerini söylediler.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Kaynak:DHA