Kadir Şeker'in coronavirüs test sonucu pozitif çıktı

Coronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Kadir Şeker'in test sonucu pozitif çıktı, Şeker'in tutuklu yargılanmasının devamına karar verildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 29 Nisan 2020 09:22
Kadir Şeker'in coronavirüs test sonucu pozitif çıktı

Konya'da sevgilisi Ayşe D.'ye şiddet uygulayan Özgür Duran'ı engellemek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker, coronavirüs şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. 

Şeker'in Covid-19 testinin pozitif çıktığı, sağlık durumu iyi olduğu için taburcu edildiği ve karantinaya alınacağı belirtildi.

"Cezaevine döndüğünde yine aynı kişilerle temasta bulunacak"

Şeker'in ağabeyi Fatih Hidayet Şeker ise, "Kardeşim Kadir bugün sabah saatlerinde coronavirüs şüphesiyle Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Cezaevinde pozitif bir kişi ile temasta bulunduğu için şüphe üzerine test yapılmak için hastaneye gönderildi. Kardeşimin can güvenliğinin olduğu bir durumda tutuklu olarak yargılanmasının doğru olmadığını düşünüyoruz. İyileştiği durumda bile tekrar cezaevine döndüğünde yine aynı kişilerle temasta bulunacak" dedi.

Öte yandan bugün SEGBİS yöntemiyle bugün ilk kez hakim karşısına çıkan Şeker'in tutuklu yargılanmasının devamına karar verildi.