Kabin Memuru Yanlışlıkla Slide Patlattı!

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Seul seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağında bir kabin memuru yanlışlıkla slide'ı patlattı. Uçak seferden çekilirken, yolcular başka bir uçakla Seul'e hareket etti.THY'nin İstanbul'dan...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Kabin Memuru Yanlışlıkla Slide Patlattı!

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Seul seferini yapmaya hazırlanan yolcu uçağında bir kabin memuru yanlışlıkla slide'ı patlattı. Uçak seferden çekilirken, yolcular başka bir uçakla Seul'e hareket etti.

THY'nin İstanbul'dan Güney Kore'nin başkenti Seul'a gidecek Boeing B777-300ER kuyruk tescilli yolcu uçağında, yolcu alımının ardından kalkış için son hazırlıklar yapıldı. Bu sırada Seul uçuşunda görevli bir kabin memuru yanlışlıkla, yolcuların acil durumlarda uçağı tahliye etmelerini sağlayan ve 'şişme kaydırak' olarak da adlandırılan slide'nı patlattı. Yolcular uçaktan indirilerek terminale alınırken, uçağa bakım için teknik ekip geldi. Yapılan incelemenin ardından uçak seferden çekilirken, yolcular sefere verilen başka bir uçakla 2 saat rötarla Seul'e hareket edebildi.