Halk TV Canlı Yayın
Jandarma Astsubay Alımı Kılavuz İlanı ne zaman yayımlanacak?
İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı Türkiye'nin 81 ilinde operasyonlarına devam etmekte olup açıkta olan tüm pozisyonlarının doldurulması için askeri personel alımları gerçekleştirmeye devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan Jandarma Genel Komutanlığı Türkiye'nin 81 ilinde operasyonlarına devam etmekte olup açıkta olan tüm pozisyonlarının doldurulması için askeri personel alımları gerçekleştirmeye devam etmektedir. 2019 yılında rütbeli askeri personel alımları ne zaman başlayacak soruları merakla yanıtını beklerken geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde yapılan duyuru ile astsubay alımı yapılacağı belirtildi ancak resmi kılavuz kamuoyuna duyurulmadı. Peki 2019 yılı astsubay alımı kılavuzu ne zaman açıklanacak?

RESMİ KILAVUZ NE ZAMAN YAYIMLANIR?

İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığnın resmi internet sitesinde 2019 yılı astsubay alımına ilişkin ilan yayımlandı ve astsubay alınacağı belirtildi. Ancak başvuru şartları ve başvuru koşullarının sadece bir kısmını içeren 2 sayfalık bir duyuru metni yayımlandı yani resmi kılavuz yayımlandı. Resmi kılavuzun tamamı yayımlanmadığı için bölüm şartları, KPSS şartları, sicil detayları, eğitim şartları, başvuru koşulları gibi bilgiler bilinmiyor. Jandarma Genel Komutanlığı öğrenci alımı bölümünden başvuruların 25 Şubat tarihi saat 00.00 itibari ile başlayacağı belirtilmektedir. Bu sebepten dolayı bu gece ya da yarından itibaren resmi kılavuzun kamuoyuna duyurulması ve adayların da buna göre başvurularını gerçekleştireceği ön görülmektedir. Jandarma Genel Komutanlığı astsubay alımı ilanı ya da kılavuzu yayımlandığında isinolsa.com sitemiz aracılığı ile sizlere paylaşacağız.