İstanbul'a yeni tramvay hattı geliyor! Kadıköy - Maltepe... Güzergah belli oldu mu? Hangi duraklar var? Ne zaman bitecek?

İstanbul'a yeni tramvay hattı geliyor! Kadıköy - Maltepe... Güzergah belli oldu mu? Hangi duraklar var? Ne zaman bitecek?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy ve Maltepe arasında yapılması planlanan cadde tramvay projesini açıkladı.İstanbul’a Yeni Tramvay Hattı Geliyor! Kadıköy Maltepe Tramvay Güzergahı Belli Oldu mu? Hangi duraklar var? Ne zaman bitecek?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy ve Maltepe arasında yapılması planlanan cadde tramvay projesini açıkladı. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Pelin Alpkökin’ in sosyal medya hesabından, tramvay projesinin Anadolu yakasında Minibüs Caddesi olarak bilinen cadde boyunca devam edeceğini ve yıl sonunda hazır olacağını duyurdu. İstanbul'a yeni tramvay hattı geliyor! Minibüs caddesi güzergah belli oldu mu? Hangi duraklar var? Ne zaman bitecek? Detaylar haberimizde...

tramvay.jpg

MİNİBÜS CADDESİ GÜZERGAH BELLİ OLDU MU? HANGİ DURAKLAR VAR?

Kadıköy İskele
Kadıköy Boğa Meydanı
Kadıköy Belediyesi
Ziverbey
Marmara Üniversitesi Şehir Hastanesi
Göztepe Çimenzar Camii
Sahrayı Cadid
Tüccarbaşı
Kazasker Mevkii
Ayşekadın
Bostancı
Altıntepe
Küçükyalı
İdealtepe
Maltepe Belediyesi
Maltepe Meydan

NE ZAMAN BİTECEK?

Doç. Dr. Pelin Alpkökin’ in paylaşımı şu şekilde: “İstanbul’un önemli caddelerini eski güzelliklerine kavuşturmak için cadde tramvayı projeleri geliştiriyoruz. Anadolu Yakasının minibüs caddesi olarak da bilinen caddemiz boyunca devam eden Kadıköy-Maltepe Cadde Tramvayımızın projeleri yıl sonunda hazır olacak.”