Halk TV Canlı Yayın
İstanbul’a kar geliyor
Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da kısa süre etkili olan kar yağışı vatandaşları meraklandırdı: İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Çarşamba günü İstanbul'da kar...

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'da kısa süre etkili olan kar yağışı vatandaşları meraklandırdı: İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinde yer alan bilgilere göre Çarşamba günü İstanbul'da kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji tarafından yayınlanan son hava durumu tahmin haritalarına göre İstanbul dolaylarında bu hafta yağmurlu bir hava bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün sitesinde yer alan stadyum tahminleri ise bu noktada büyük bir ipucu veriyor. İstanbul'da Çarşamba günü kar bekleniyor…

YILBAŞINDA İSTANBUL'DA KAR YAĞACAK MI?

Bu hafta kısa süreliğine etkili olacak kar yağışı gelecek hafta yerini yeni bir soğuk hava dalgasına bırakacak. 24 Aralık'tan itibaren düşüşe geçecek olan sıcaklıklar, yılbaşını da içine alacak şekilde ocak ayının başlarına kadar sürmesi bekleniyor. Küresel tahmin sistemlerine göre İstanbul'un yılbaşında kar yağışı alma ihtimali yüksek görülüyor.

YURTTA HAVA DURUMU

Yağışların Antalya’nın doğusu, Mersin, Diyarbakır, Tunceli, Elazığ’ın doğusu, Mardin’in batısı ile Şanlıurfa’nın doğusunda kuvvetli (21-50 kg/m2) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak, Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde etkili olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.