İsmailağalı dernek başkanı cübbesiyle otopark bastı

AKP’ye yakınlığıyla bilinen İsmailağa Cemaati’ne bağlı Dirayetli Toplum Vakfı Onursal Başkanı Nezir Yıldız, yanındaki 30 kişiyle birlikte İstanbul Fatih’te bulunan bir otoparkı bastı. Otopark işletmecisini darbeden Yıldız, karakoldaki ifadesinde “Kimseye zarar vermedim” dedi.

İstanbul Fatih’te otopark işletmecisi olan Ethem Öztürk, mal sahipleriyle 2020’de 5 yıllık kira sözleşmesi imzaladı. Fakat mal sahiplerinden ikisi otoparkı başka birine daha kiralayınca kriz çıktı.

Otoparkın ikinci kiracısı, İsmailağa Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen Dirayetli Toplum Geliştirme Vakfı Başkanı Nezir Yıldız’ın yakınıydı.

whatsapp-gorsel-2022-12-12-saat-15-58-30.jpg
Dirayetli Toplum Geliştirme Vakfı Başkanı Nezir Yıldız

Ethem Öztürk, mal sahiplerinin sözleşme sürerken ikinci bir kişiye kiralama yapmasını yargıya taşıdı ve durdurma kararı aldı. Fakat yargı kararları, Nezir Yıldız ve arkadaşlarını kızdırdı.

Otoparka ağustos ve kasım aylarında toplam üç kere saldırı düzenlediler.

Bu saldırılardaki görüntülerde, beyaz gömlek, takke ve cübbesiyle görünen Nezir Yıldız, otopark işletmecisi Ethem Öztürk’ün önce boğazına sarıldı, ardından tekme attı.

adsiz-tasarim-10.jpgNezir Yıldız'ın otopark işletmecisi Ethem Öztürk'e fiziksel müdahalede bulunduğu anlar

Polis ekiplerinin olaya müdahale etmesinin ardından otoparka saldıran 30-40 kişilik gruptan sadece iki kişi gözaltına alındı. Bu iki kişiden biri Nezir Yıldız’dı.

Yıldız, ifadesinde, otoparka tadilat yapmak için gittiğini belirtirken “Kimseye zarar vermedim” dedi.

Karakol önünde de saldırdılar

halktv.com.tr'ye konuşan Ethem Öztürk, mal sahiplerine karşı açtığı davaların tamamının kendi lehine olduğunu söylerken Nezir Yıldız ve diğer saldırganlardan şikayetçi oldu.

31 Ağustos’ta karakoldaki ifade işlemlerinin ardından avukatıyla dışarı çıktığı sırada yine bu grubun saldırısına uğradığını anlatan Öztürk, “Yanımızda komiser de vardı. Bize bir şeyler attılar, küfür ettiler” dedi. Polislerin de güvenlikleri konusunda endişe duyduğunu aktaran Öztürk, “Beni ve avukatımı evimize polis aracı bıraktı” diye konuştu.

Şikayetçi oldu

İşletmeci Öztürk, yaşadıklarının ardından Nezir Yıldız ve otoparkına saldıran kişiler hakkında şikayetçi oldu. Elindeki güvenlik kamerası görüntülerini savcıya veren Öztürk, Nezir Yıldız hakkında ilçede ‘çete lideri’ olduğunun konuşulduğunu söyledi.

Cübbeli Ahmet ondan yardım istemişti

Nezir Yıldız’ın ismi ise yeni duyulmuyor. İsmailağa Cemaati’ne bağlı olan ve kamuoyunda 'Cübbeli Ahmet' olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü hakkında 2011 yılında açılan ‘fuhuş’ soruşturmasında Ünlü’nün başka bir kadınla birlikte olduğu görüntülerle şantaja maruz kalmasının ardından Nezir Yıldız’dan yardım istediği anlaşılmıştı.

Sedat Peker’in yanındaydı

Ayrıca suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye’de olduğu dönemde Nezir Yıldız’ın onursal başkanı olduğu Dirayetli Toplum Vakfı’nın merkezine ziyaretlerde bulunmuştu.

Cevap vermedi

Konu hakkında sorularımızı sormak için kendisine aradığımız Nezir Yıldız telefonumuzu açmazken, mesajlarımızı da cevapsız bıraktı.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :