İskenderun Devlet Hastanesi temel atma töreninde Erdoğan: Deniz kumu değil ha!

Erdoğan'ın, İskenderun Devlet Hastanesi temel atma törenindeki sözleri gündem oldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, İskenderun Devlet Hastanesi temel atma töreninde "Deniz kumu değil ha! Mıcırıyla, çimentosuyla, demirleriyle dört dörtlük adımları atıyoruz" sözleri gündem oldu.

Hatay'da Cuma günü (24 Mart) İskenderun Yeni Kaymakamlık binası önünde deprem konutları ve devlet hastaneleri temel atma töreni düzenlendi.

Erdoğan'ın İskenderun Devlet Hastanesi temelinin atılması için komut vermesinin ardından belirlenen alana beton dökülürken "Deniz kumu değil ha! Mıcırıyla, çimentosuyla, demirleriyle dört dörtlük adımları atıyoruz" sözleri dikkat çekti.

Ne olmuştu?

Törenin ardından Defne Devlet Hastanesi temeli için çimento dökülen yerin çok ufak bir alan olduğu ve etrafında herhangi bir inşaat çalışması yapılmadığı ortaya çıkmıştı. Defne Yeni Devlet Hastanesi'nin temel atma töreni görüntüleri sosyal medyaya yansımasının ardından çimento dökülen alan kaldırılmıştı. Fotoğrafta, beton dökülen alanın aslında temel olmadığı, küçük bir alanın demirlerle çevrildiği ve etrafında başka bir şey olmadığı görülmüştü. Gazeteci Murat Ağırel, aynı uygulamanın Antakya Yeni Devlet Hastanesi temeli için de yapıldığını duyurmuştu.

Etiketler :