İşe gidemediği için 1 ay kira veremeyen vatandaş tehdit edildi

Antalya'da yaşayan ve kronik rahatsızlığı bulunan Ayşe Biçici, salgın nedeniyle işe gidemedi. İşe gidemediği için kirasını da ödeyemeyen Biçici, evi tuttuğu emlakçı tarafından evden atılmakla tehdit edildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 16 Nisan 2020 15:09
İşe gidemediği için 1 ay kira veremeyen vatandaş tehdit edildi

Antalya'da temizlik işçisi olarak çalışan Ayşe Biçici, kronik astım hastası olması nedeniyle salgın günlerinden işe gidemedi.

İşe gidemediği için nisan ayı kirasını ödeyemeyen Biçici, evi tuttuğu emlakçı tarafından evden atılmakla tehdit edildi. 

Emlakçının sürekli aradığını, son olarak da ''Anahtarı almaya geleceğim.'' diye mesaj attığını söyleyen Ayşe Biçici, ''Gündelik ev temizliklerine gidiyorum. 15 Mart'a kadar düzenli olarak çalışmaya devam ettim. Bir süre sonra yasaklar başlayıp, önlemler alınınca insanlar işleri iptal etmeye başladı. Aynı süreçte bacağı kırılan kızım ameliyat oldu. O nedenle de bir süre çalışamadım. Bu sürece kadar kiramı düzenli olarak ödüyordum. Bu ay kiramı ödeyemedim. Emlakçı beni sürekli arayarak 'ne zaman ödeyeceksin' diye aramaya başladı. Durumu kendisine izah etmeye çalıştım. Bu sorunun dünya genelinde yaşandığını söyledim. Buna rağmen her gün aramaya devam etti. Son olarak beni evden atlamakta tehdit etti. Bu durum beni ve çocuğumu psikolojik olarak etkiledi. Kızım, 'Anne sokağa mı düşeceğiz' diye soruyor. Geçimimi sağlayabilmek için çocuğumu hasta halde bırakıp işe gittiğim zamanlar oldu. Kronik astım hastasıyım buna rağmen çalışmaya çalıştım ama artık çaresiz kaldım."  dedi.