İnce; 'Elinde Kur'an, Kursağında Haram'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumartesi günü yapacağı miting öncesinde Kocaeli'ne gelen ve seçim çalışmalar hakkında açıklama yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip...

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
İnce; 'Elinde Kur'an, Kursağında Haram'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumartesi günü yapacağı miting öncesinde Kocaeli'ne gelen ve seçim çalışmalar hakkında açıklama yapan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek "Elinde Kur'an, kursağında haram, dilinde yalan, meydanlarda Erdoğan" diye konuştu.

Başiskele İlçesi sahilindeki Welborn Otel'de gerçekleştiren basın toplantısına CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP İl Başkanı Cihat Altınyuva ile partililer katıldı. Muharrem İnce Türkiye'nin şuanda gündeminde bir konu olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Türkiye'de tartışılan sadece bir konu var. CHP Genel Başkanı "Hırsızdan cumhurbaşkanı olmaz" demiş. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı dava açmış. İş mahkemeye gelmiş. Mahkemede bizim avukatlarımız tapeleri delil olarak koymuş. Mahkeme de bu tapeleri bilir kişiye gödermiş ve 'bunlar gerçek mi?' diye sormuş. Yani 'Tayyip Erdoğan ile oğlu arasındaki konuşmalar gerçek mi' diye sormuş. Bilirkişiden görüş istenince Tayyip Erdoğan'ın avukatları davayı geri çekiyor. Bunu hepinizin beynine, vicdanına bırakıyorum. Her zaman söylüyorum. Elinde Kur'an, kursağında haram, dilinde yalan, meydanlarda Erdoğan diyordum. Yalan mı söyledik? Demek ki kendisinden korkusu var. Bilirkişi raporundan çekinmese davayı geri çekemezsin " dedi.

'SEN AHMET DAVUTOĞLU'NUN ZEKASINA GÜVENMİYOR MUSUN?'

Cumhurbaşkanını yalan yere çok yemin ettiğini de ileri süren İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü yalan yere çok yemin ediyorsun. Trabzon'da 'Meydanları boş bırakmamı istiyorlar' diyor. Biz boş bırak demiyoruz. Partinin başında bir adam var. Sen niye meydan da geziyorsun? Devletin parasıyla, uçağıyla, helikopteriyle meydanlarda geziyorsun. O meydanlara çıkıp muhalefete laf yetiştiriyorsun. Sen Ahmet Davutoğlu'nun zekasına güvenmiyorumusun? Hitabetine güvenmiyor musun? O konuşamaz da sen mi yapacaksın? Bu Ahmet Davutoğlu'na hakaret mi? Neyine güvenmiyorsun?"

'EVLERE ŞENLİK BİR YÜKSEK SEÇİM KURULU VAR'

Türkiye'de evlere şenlik bir YSK olduğunu da iddia eden İnce, " Biz kimseden bir yardım bekliyor değiliz. Seçimlerin adil eşit bir şekilde yarışılmasını istiyoruz. Devletin imkanlarıyla miting yapan bir Cumhurbaşkanı var mıydı? Biz 'yetimin hakkını yedirmem' demeni istiyoruz. Yetimin hakkıyla gazetecilere laf yetiştiriyorsun. 'Ben Cumhurbaşkanıyım Anayasayı okuyun' diyor. 'Beni yargılayamazlar' diyor. Seni hem yetimin hakkından hem de vatana ihanetten yargılayacağız. O paraları geri alacağız. " dedi.

'KAYNAĞI BİZE BİR TEK AKP SORAMAZ'

Seçimle ilgili vaatler verdiklerini de hatırlatan İnce, "Kredi kartı ve tüketici kredilerinin faizlerinin yüzde 80'ini sileceğimizi vaadlerimizde söylüyoruz. Bize soruyor. 'Kaynağı nerden bulacaksın?' Kaynak orada. Kaynak kaçak sarayda. Sen utanmadan sıkılmadan İngiliz viski şirketlerinin borcunu silenler, borcunu nasıl sildiysen biz de vatandaşların borçlarını sileceğiz. Bize vatandaş 'kaynaklar nerede' diye sorarlarsa başımızın üstünde. Bize kaynağın nerde olduğunu 1 kişi soramaz. AKP soramaz. Memleketi talanla yönetenler haramzadeler bize kaynağı soramaz. Kaynak kaçak saraydaki bin liralık bardakta. Elektrik faturalarında. Kilosunu 4 bin liraya içtiğiniz beyaz çayda. Kamu ihalelerinde kaynak. Burada yetimin hakkı yeniliyor. Kamu ihalelerini açık yaptığımızda 4.5 katrilyon para buradan gelecek. Para burada." diye konuştu.

'TÜRKİYE'Yİ CHP İLE KURACAĞIZ'

Türkiye Cumhuriyetinin bugün yalnızlığa itildiğini de söyleyen İnce, "Türkiye'nin 7 ülkede büyükelçisi yoktur. Onun için yanlızdır. Geleceğe güvenle baktığı, çocuklarının sınavlarından kuşku duymadığı, sandıklardan oyunun çalınmadığı bir Türkiye'yi onurlu ve başı dik Türkiye yi CHP ile kuracağız. Şu anda CHP iktidara doğru hızla yürüyor." dedi.

Muharrem İnce toplantıda gazetecilerin çeşitli sorularına da cevap verdi.